burgt
09.04.13,14:06
V internetovom obchode www.proaudio.sk (http://www.proaudio.sk) ma zaujala akčná cena reproduktorového setu na živé vystúpenia. Mailom som skontaktoval predajcu a dohodli sme sa ešte aj na zlave s tým že keď si tovar vyzdvihnem na druhý deň osobne platí konečná cena 2100€.
Pri preberani tovaru som bol oboznámený že chýbajúcu časť mi zašlú kuriérskou spoločnosťou GLS o týždeň alebo dva. Nedodanie časti tovaru mi nebolo podozrivé z dôvodu že produkt nebol na slovenskom trhu dostupný. Pri uhradení faktúry v hotovosti som požiadal obchodníka aby do poznámky napísal "prevzaté komplet bez subbas RCF 905-AS ktorý bude dodaný kuriérskou spoločnosťou GLS v 41/42 týždni".
Tento SET dodnes ponúka ich internetový obchod, dokonca samostatne aj nedostupný produkt.

Takže mám doklad o zaplatení s poznámkou ale dodnes mi nezaslali neprevzatý produkt.

Nižšie som spísal som hlavné body "vyjednávania":

- 5.10.2012: zaplatená v hotovosti zostava reproduktorov RCF WEDDINGBAND SET ktorá bola prevzatá v sídle obchodníka v Trenčíne okrem subbas reproduktora typ: RCF 905-AS
nedodaný tovar mal obchodník doručiť kuriérskou službou GLS v 42/43 týždni 2012
- 42. týždeň mi bola zaslaná emailová správa s informáciou o komplikovaní dovozu
- v 48. týždni nadväzujú spoluprácu s iným dodávateľom
- 51. týždeň zasielajú informáciu že s osloveným dodávateľom sa to podarí až v priebehu januára
- 4. týždni 2013 mi odpovedali ze koncom 5. týždňa dostanú tovar
- 7. týždeň, 12.2.2013: firme zaslaná požiadavka na konečný termín dodania. Dohodli sme sa na 9. týždeň 28.2.2013 s prísľubom že po nesplnení termínu dodania mi vrátia alikvótnu časť zaplatenej sumy.
- v 9. týždni 1.3.2013 dostávam informáciu že v 10. týždni im má prísť tovar
- 10. týždeň, 5.3.2013 zaslaná informácia že tovar už maju v Trenčíne u prepravcu ale pre neprítomnosť majiteľa ktorý je na služobnej ceste ho nemôžu vyzdvihnúť, prosia ešte pár dní trpezlivosti
- 21.3.2013 ruším objednávku (elektronickou formou), žiadam vrátiť alikvotnu časť zaplatenej ceny
- 13. týždeň, 27.3.2013 dostávam návrh na dodanie v 14/15 týždeň
obratom posielam odpoveď s trvaním na vrátení alikvotnej časti ceny
- 9.4.2013 zasielam im požiadavku o vyjadrení sa ohľadne vrátenia prostriedkov s konštatovaním že nechcem im spôsobiť problémy ale s nesplnením mojich občianskych práv môžu mať právne následky a oznámim ich praktiky aj SOI.

Dakujem
Tibor
burgt
09.04.13,14:04
...nenapisal som otázku:

Ako by ste postupovali v takej situácii? Poradte mi prosim.
misoft
09.04.13,14:26
Zľava, alebo zabaľ to, čo ti došlo, pošli im späť a žiadaj peniaze. Predajca -e-shop - na celej čiare zlyhal, nedodržal obchodné podmienky (tovar sa má doručiť včas, kompletný a nepoškodený).
Vyber si.
Ja by som poslal späť, žiadal peniaze za tovar + vynaložené náklady (poštovné k nim) - oni pochybili, oni musia znášať straty. A môžeš oznámiť SOI.
blavaciko
09.04.13,15:25
zalezi ci si kupoval cele ako jednu vec (zostavu) alebo kazdu polozku zvlast.
ak kazdu polozku zvlast, tak pytaj naspat cenu tej chybajucej.

​Ak ako celok, mozes len odstupit od zmluvy a ziadat naspat celu kupnu cenu a vratit cely tovar, ci?
misoft
09.04.13,20:17
Píše jasne:

cena reproduktorového setu
- teda súprava. Nedodali úplnú súpravu - porušili obchodné podmienky. Zbaliť, poslať, odstúpiť od zmluvy, žiadať lóve + náklady, označiť e-shop za nedôveryhodný (budú mať nízke preferencie).
burgt
10.04.13,20:36
Píše jasne:

- teda súprava. Nedodali úplnú súpravu - porušili obchodné podmienky. Zbaliť, poslať, odstúpiť od zmluvy, žiadať lóve + náklady, označiť e-shop za nedôveryhodný (budú mať nízke preferencie).

Dakujem, takto spravím a dam vediet ako to dopadlo