reneme
09.04.13,17:42
Dobry den, chcel by som sa spytat, ake ma moznosti odsudeny prepusteny z vykonu trestu odnatia slobody na trhu prace? viem ze rozne MVOcka im poskytuju chranene dielne,ale ked chcem nastupit u zamestnavatela a vykonavat tu pracu co ma aj bavi, asi nema moznost ziskat zamestnavatel take benefity, ako ked prijme TZP alebo studenta...alebo vie mi niekto poradit ako je prisposobeny tymto ludom novy zakonnik prace? Dakujem.
wagner
09.04.13,21:17
Podľa mňa ZP nerobí rozdiel medzi tými, čo sa vrátia z výkonu trestu a netrestanými. Samozrejme, že do chránených dielní zamestnávajú iba takých, čo majú preukaz ŤZP a sú ID. Myslím že tí, čo sa vrátia z výkonu trestu nie sú preto zdravotne postihnutý. Určite že uplatnenie na trhu práce je ťažšie, ale iba dobré referencie Ti umožnia úplne sa zaradiť do pracovného pomeru. Žiaľ pracovných možností je málo aj pre tých, čo vo výkone trestu neboli. Skús požiadať rodinu, známych, kamarátov aby Ti pomohli zaradiť sa na trh práce. Aj keď to budú brigádnické činnosti- zamestnávateľ si Ťa potrebuje oťukať. Niekedy sa dôvera dlho buduje.
Indeed
10.04.13,06:47
Ja by som to zbytočne nikomu nevešal na nos,ak by som bol v takom prípade ako je opisované v zadaní témy,

je rozhodujúce na čo je ten človek kvalifikovaný, a čo vie robiť a čo chce robiť,

ja myslím,že na stavbu alebo k pásu do automobilky zoberú HOCIKOHO a nebudú sa pýtať ODKIAĽ prichádza,

pravda keby som bol na mieste personalistu alebo zamestnávateľa,tak určite by som dal na prvý dojem

a rozhodne by som neprijal niekoho na kom by bolo vidieť známky poživania alkoholu , zanedbaný vzhĺad a podobne...