vitalis
09.04.13,18:54
V Alfe 19.20 sa mi nedá v okne výdavok z pokladnice zadať prevádzková réžia do riadku účel ani keď si prepíšem stĺpec v PD na 26.Zobrazia sa mi len prednastavené možnosti, ktoré mi nevyhovujú, lebo keď si z nich vyberiem tak mi to zmení aj číslo stĺpca v PD na nevyhovujúce.
V staršej verzii to bolo. Neviete, čo robím zle? Ako mám teraz zaúčtovať výdavok v hotovosti za nákup mobil.telefónu a iné veci z prev. réžie? Ďakujem...
Tweety
09.04.13,16:57
V Alfe 19.20 sa mi nedá v okne výdavok z pokladnice zadať prevádzková réžia do riadku účel ani keď si prepíšem stĺpec v PD na 26.Zobrazia sa mi len prednastavené možnosti, ktoré mi nevyhovujú, lebo keď si z nich vyberiem tak mi to zmení aj číslo stĺpca v PD na nevyhovujúce.
V staršej verzii to bolo. Neviete, čo robím zle? Ako mám teraz zaúčtovať výdavok v hotovosti za nákup mobil.telefónu a iné veci z prev. réžie? Ďakujem... Ten nákup tlf. a iné veci, nie sú prevádzkovou réžiou, a neboli ňou ani v roku 2012. Nákup telefónu je nákup zásob, v 2012 to bol materiál. Od 1.1.2013 sú nové postupy účtovania, treba ich preštudovať.
http://www.porada.sk/t207043-zmena-postupov-uctovania-v-jednoduchom-uctovnictve-od-1-1-2013-a.html
vitalis
10.04.13,08:18
Ďakujem za pomoc, nepostrehla som to. Tým, že som malý živnostník a účtujem len štvrťročne / som štvrťročný platca dph/, aj to len cca do dvadsať prípadov, tak to aj vyzerá. Dúfam, že to stihnem naštudovať aby som nenarobila nejaké chyby v účtovníctve, keďže potrebujem odovzdať dp k dph. Ešte raz vďaka, musím sem chodiť častejšie...