Jelena
08.03.06,09:25
Podnikateľ-fyzická osoba zaplatil v roku 2005 trovy exekúcie v úhrnnej
výške 210.000,- Sk. Dľa exekučného príkazu predbežné trovy exekúcie
činia cca 340.000,- Sk. Zostáva teda uhradiť ešte nemalú čiastku. Potrebovala by som poradiť (súrne), či si môže uhradené trovy
exekúcie zahrnúť do daňových výdavkov resp. či si ich môže odpočítať napr. tak ako prevádzakovú réžiu. Ani "daňováci" nevedeli pomôcť, tak prosím o radu. Srdečná vďaka.
renča1
08.03.06,10:15
áno môžu...a sú daňov.výdavko podľa § 19 ods.3 písm.j) zákona o dani z príjmu.
Jelena
08.03.06,10:36
Ďakujem za radu, ale nebude to nejaký iný odstavec par. 19? V tom ods. 3 písm. j) sa píše o daniach (napr. daň z nehnuteľnosti, cestná daň atď.) ak som to správne pozerala a možno nie. Ak sa dá poprosím ešte nejaký par., kde by som to našla. Ešte raz vďaka.
renča1
08.03.06,10:43
Ďakujem za radu, ale nebude to nejaký iný odstavec par. 19? V tom ods. 3 písm. j) sa píše o daniach (napr. daň z nehnuteľnosti, cestná daň atď.) ak som to správne pozerala a možno nie. Ak sa dá poprosím ešte nejaký par., kde by som to našla. Ešte raz vďaka.

do § 19 ods. 3 písm.j) patrí poplatky, trovy a je ešte aj § 19 ods.2 písm.a) výdavky, ktoré je daňovovník povinný uhradiť podľa osob.predpisov do ktorých napr. patrí aj odmena exek... prepáč, nebola to kompletná odpoved...:o ak si to chceš nájsť tak to nájdeš v POrADCOVI č.5-6 r.2006 s komentárom
Jelena
08.03.06,10:58
Toho PORADCU mám, takže idem študovať. Ešte raz vďaka a pekný deň.