pepa78
10.04.13,11:03
Zdravím,

pracujem vo veľkom podniku, kde od hlavnej brány vedú jednotlivé chodníky k halám.

Ja ako nefajčiar som nútený na svojej ceste od brány k hala pasívne fajčiť, z toho dôvodu, že

drvivá časť ľudí fajčí...

Myslíte si, že by sa dal nejako aplikovať na danú situáciu zákon na ochranu nefajčiarov?

Ďakujem za odpoveď.
Indeed
10.04.13,09:08
Nastupuj do zamestnania v inom čase ako väčšina pracovníkov,

takým sposobom sa s nimi nebudeš stretávať a nebudeš vystavený pasívnemu fajčeniu.
pepa78
10.04.13,09:34
:) riešenie to je...ale ako vysvetlím v práci, že chodím o 6:15 namiesto 6:00 ? Jaaaj budem chodiť na 5:00 :) fakt by sa mal celoplošný zákaz fajčenia...ale to skrz príjmy do rozpočtu neni reálne :mad:
Indeed
10.04.13,09:47
Su firmy,ktoré zaviedli CELOPLOŠNÝ zákaz FAJČENIA na celom uzemi firmy,

ale nie z toho dovodu,žeby im zaležalo na ochrane zdravia zamestnancov,

zakazali fajčiť z toho dovodu,že fajčiar si takto skracuje pracovnu dobu,lebo ked fajčí nepracuje.
pepa78
10.04.13,09:49
Su firmy,ktoré zaviedli CELOPLOŠNÝ zákaz FAJČENIA na celom uzemi firmy,

ale nie z toho dovodu,žeby im zaležalo na ochrane zdravia zamestnancov,

zakazali fajčiť z toho dovodu,že fajčiar si takto skracuje pracovnu dobu,lebo ked fajčí nepracuje.

...no to je ďaľšia vec, ja keď idem mimo firmu potrebujem potvrdenie od lekára, úradu atď...fajčiar ide 4x mimo pracovisko a nepotrebuje nič :)
pavol54
10.04.13,09:54
presne tak + pokuta za fajčenie mimo prestávok to účinkuje najlepšie
Indeed
10.04.13,09:54
obrať sa na technika BOZP
willma
10.04.13,12:53
fajčenie na pracovisku je povinný riešiť zamestnávateľ internou smernicou, ktorú vypracuje technik BOZP ako to už spomenul Indeed. V zmysle zákona na ochranu nefajčiarov môže buď fajčenie úplne zakázať, alebo určiť miesta, kde je fajčenie povolené a samozrejme aj určiť prestávky na fajčenie. Dodržiavanie opatrení musí kontrolovať.