kordo
10.04.13,11:29
Dobrý deň , poprosila by som Vás o právnu informáciu .
Dňa 9.4. 2013 som zamestnávateľovi podala ukončenie pracovného pomeru ,výpovednú dodu mám 1 mesiac ,začne mi plynúť od 1.5. 2013 ,ale rozhodla som sa nechodiť do práce už od 9.4.2013 , zamestnávateľ odmietol dohodu o výpovedi,odmietol mi dať okamžitú výpoveď ,viem,že mojou povinnosťou je ešte stále chodiť do zamestnania ,a že nespĺnam základné 3 body zo Zákonníka práce o okamžitom skončení pracovného pomeru, a že zamestnávateľ má právo odo mňa vymáhať škodu...
Chcem len upozorniť na to ,že sa nezbavujem povinnosti -sankcie ,ale chcem upozorniť aj na to, že od zamestnávateľa som odišla z emočného a psychického dôvodu ( každý deň som pracovala minimálne 10 hodín, bez jeho záujmu riešiť túto skutočnosť,aj po niekoľkých výzvach a upozorneniach z mojej strany, porušoval aj ďalšie svoje povinnosti voči zamestnancom.... Nedá sa to chápať ako 1 zo základných bodov zo Zákonníka práce pre okamžité ukončenie pracovného pomeru , a to od tri - orozenie zdravia ? )

Mám ešte 23 dní dovolenky , zamestnávateľ povedal, že môjho prvého dňa nenastúpenia do zamestnania , to je 9.4.2013 až po ďalšie dni nenastúpenia do zamestnania mi dáva abscenciu ( nevedel mi priamo povedať či tú abscenciu nahradí tou dovolenkou), a že mu mám prísť podpísať papier, že ma odhlasuje zo zdravotnej a sociálnej poisťovne ,hoci budem naďalej jeho zamestnankyňou,až do skončenia výpovednej lehoty ,pretože on mi dohodu o výpovedi nedá, a nedá mi ani okamžitú výpoveď.Má na to právo ? Mám to podpísať ?
ďalej mi chce dať vyčíslenú škodu ,z dôvodu môjho nechodenia do zamestnania , to chápem a som ochotná mu zaplatiť priemernú mesačnú mzdu ,ale ak vyčísli väčšiu škodu ,mám taktiež podpísať tento papier ? Najradšej by som bola ,keby to šlo predsa len súdnou cestou, ja sa nezbavujem svojej povinností,ale nemyslím si ,že som zamestnávateľovi spôsobila väčšiu škodu ako moja priemerná mesačná mzda ,kedže pracujem len ako pomocná sila v cukrárenskej výrobni....V pracovnej zmluve ani nemám uvedene,ze ak nedodržím výpovednú lehotu,tak má zamestnávateľ právo na moju priemernú mesačnú mzdu.


Prosím o radu a pomoc !
Srdečne Vám Ďakujem !