Izabela 72
10.04.13,12:19
Dobrý deň. Mám možno nezvyčajnú otázku, či je možné využiť detektor lži v pracovnej, obchodnej spolupráci medzi partnermi?? Už sú v ponuke spoločnosti, ktoré poskytujú tieto služby v BA. Je to vôbec legislatívne ošetrené? mohol by ma napr. zamestnávateľ požiadať o podrobenie sa takémuto vyšetreniu? Musela by som to rešpektovať? ďakujem za odp.
misoft
10.04.13,15:29
Žiadať môže, pristúpiť nemusíš - v legislatíve sa o "detektore lži" (správne polygraf) nikde nezmieňuje. Polygraf je teda len dobrovoľný, v zákone bez podpory.
buchač
10.04.13,15:59
Dobrý deň. Mám možno nezvyčajnú otázku, či je možné využiť detektor lži v pracovnej, obchodnej spolupráci medzi partnermi?? Už sú v ponuke spoločnosti, ktoré poskytujú tieto služby v BA. Je to vôbec legislatívne ošetrené? mohol by ma napr. zamestnávateľ požiadať o podrobenie sa takémuto vyšetreniu? Musela by som to rešpektovať? ďakujem za odp.

Ide aj o to , že polygraf v amerických akčných filmoch a realita je nebe a dudy ...
Vo filmoch sa dávajú všeliaké možné otázky a v realite to proste len tak ľahko nejde ....
Izabela 72
11.04.13,05:22
Ďakujem za odpoveďe