alexandra1982
10.04.13,15:13
Jediný konateľ sro je dlhodobo v zahraničí. Môže generálnou plnou mocou splnomocniť 3.osobu na všetky právne úkony, ktoré môžu vzniknúť "počas chodu" firmy v jeho neprítomnosti (DÚ, poisťovne, banky, pošta) ?
Pozerala som už nejaké porady, ale čím viac info, tým viac sa zamotávam ... už ma napadla aj prokúra, ale s ňou je viac papierovačiek a neviem, či by to splnilo účel :(:( Ďakujem.
JUDr. Pavol Kollár
10.04.13,15:05
Je potrebné urobiť plnomocenstvo na všetky právne úkony, tak ako píšete. Tzv. "generálnu plnú moc" náš právny poriadok nepozná. Stretol som sa však už aj s tým, že napr. v banke takúto plnú moc nechceli akceptovať. Dôležité je presne také plnomocenstvo naformulovať.
srska
10.04.13,15:17
Je potrebné urobiť plnomocenstvo na všetky právne úkony, tak ako píšete. Tzv. "generálnu plnú moc" náš právny poriadok nepozná. Stretol som sa však už aj s tým, že napr. v banke takúto plnú moc nechceli akceptovať. Dôležité je presne také plnomocenstvo naformulovať.to síce nie ale pozná výraz - všeobecná plná moc - napr. zákon č. 563/2009 - daňový poriadok
wagner
10.04.13,15:34
Je potrebné urobiť plnomocenstvo na všetky právne úkony, tak ako píšete. Tzv. "generálnu plnú moc" náš právny poriadok nepozná. Stretol som sa však už aj s tým, že napr. v banke takúto plnú moc nechceli akceptovať. Dôležité je presne také plnomocenstvo naformulovať.
Takú mám aj ja. Mám tam všetko vymenované, od daňového, cez ÚP a pod. Nemám problém s tým, všade uznávajú.
Mária27
10.04.13,19:26
Niektoré zákony majú špecifiká. Napr. na prevod nehnuteľnosti nestačí generálna plná moc.
alexandra1982
12.04.13,05:20
Ďakujem veľmi pekne za všetky príspevky ... našla som si nejaký vzor tu na porade a upravila to ... ešte som neprišla na to, ako dokument pripojiť, tak ho uvádzam nižšie... myslíte, že mi to uznajú vo všetkých organizáciách ?
__________________________________________________ _______________________


Všeobecná plná moc


Spoločnosť XY, s.r.o. so sídlom xxxxxxxxxx, IČO : xxxxxxxx, zapísaná v OR Okresného súdu v xxxx, odd Sro, vložka č. xxxxxxxxx, v mene ktorej koná jej konateľ, xxxxxxxxx, nar. 00.00.0000, trvale bytom xxxxxxxxxxx

týmto

s p l n o m o c ň u j e


xxxxxxxxxx, nar. 00.00.0000, trvale bytom xxxxxxxxxxx, č. OP: xxxxxxxxxxxxxx

na všetky právne úkony.

xxxxxxxxxx, nar. 00.00.0000, trvale bytom xxxxxxxxxxxx, č. OP: xxxxxxxxxx je oprávnená

v mene spoločnosti podpisovať listiny, podávať vysvetlenia, činiť vyhlásenia rôzneho druhu voči fyzickým osobám, právnickým osobám, orgánom štátnej správy a samosprávy, ako aj voči peňažným ústavom. Je oprávnená nakladať s finančnými prostriedkami nachádzajúcimi sa na účtoch v peňažných ústavoch vedených na meno spoločnosti, zastupovať spoločnosť pred špecializovanými orgánmi štátnej správy a zastupovať spoločnosť v súdnych sporoch, ako aj na dopravných inšpektorátoch. Taktiež je oprávnená preberať peňažné i nepeňažné poštové zásielky, doporučené listové zásielky adresované spoločnosti, zásielky do vlastných rúk, ako aj iné zásielky na finančné prostriedky doručované šekmi poštou.

xxxxxxxxxxxx, nar. 00.00.0000, trvale bytom xxxxxxxxxxx, č. OP: xxxxxxxxxx je oprávnená vykonať akýkoľvek právny úkon, ktorý nie je v rozpore s právnym poriadkom.

Táto všeobecná plná moc nemá obmedzenú dobu platnosti.


V xxxxxxxxx, dňa 00.00.0000 Plnomocentsvo prijímam

.................................... ...............................................
Podpis podpis
srska
12.04.13,05:22
nie
srska
12.04.13,05:23
ak to chceš skúsiť doplň tam aj rodné číslo
alexandra1982
12.04.13,14:12
srska, ďakujem za spätnú väzbu, r.č. doplnené :)
Mária27
12.04.13,19:05
Ked píšeš príspevok, pod ním máš Formátovať odpoveď. To keď rozklikneš, pod príspevkom je pridať prílohu. Potom si ju vyhladáš z počítač a stianeš. A je to.
Argentum
27.06.13,16:17
Dobrý deň prajem.
Mám podobný problém. Matka spísala plnú moc, kde ma splnomocnila na cvšetky právne úkony a taktiež (citujem: na disponovanie s finančnými prostriedkami na účtoch a vkladných knižkách v bankách, taktiež aj na ich zakladanie a rušenie v jej mene). Táto plná moc je časovo neobmedzená a platí až do odvolania. Už 9 rokov nakladám s jej finančnými prostriedkami v istej - Poštovej banke - na základe tejto plnej moci a teraz som dostal z ich právneho oddelenia odkaz, že bežný úkon nieje možné na základe tejto plnej moci uskutočniť, nakoľko je táto plná moc STARÁ (je z roku 2004). Takže keď sú banky a im podobné inštitúcie nad zákonom, tak sa nečudujme že Slovensko funguje ako Disneyland. Len tragédia je že mi nepovedali aká stará musí byť tá plná moc aby ju akceptovali. Možno keď ju spíšem ráno, už poobede nemusí podľa nich platiť.
Ak by mi niekto vedel poradiť ako nevynakladať ďalšie finančné prostriedky na novú notársky overenú plnú moc a nepreháňať imobilnú matku po inštitúciách, uvítal by ssom to. Ďakujem