carver11
10.04.13,15:53
Zdravím,

potreboval by som radu ohľadom kúpy auta, ktorému ešte nevypršal lízing, ale je tesne pred koncom (posledná splátka plus ďalší asi mesiac vrámci lehoty pre prevedenie vlastníctva). Predošlý majiteľ chcel auto vyplatiť vopred, lenže lízingovka by mu účtovala relatívne vysoký poplatok, tak sa mu to neoplatí.

Auto je teda stále písané na neho, ale nemal problém súhlasiť, že by sa spravila zmluva o budúcej zmluve (kde by bolo zakotvené, za koľko sa auto berie, že sa dáva do užívania kupujúceho a ten zároveň berie na seba všetku zodpovednosť v prípade, že bu sa náhodou stala nehoda alebo čosi podobné) a po vyplatení auta mi ho dá do užívania so všetkými potrebnými dokladmi a splnomocnením. Po uplynutí lízingu by som sa automaticky stal majiteľom a len by sme uzavreli už reálnu kúpnu zmluvu, keď už majiteľ bude on a nie lízingovka.

Predávajúci je ústretový a nemá problém pristúpiť na dané podmienky, plus auto práve kvôli tej komplikácii s končiam lízingom predáva o čosi výhodnejšie, preto by som bol nerád, ak by sa obchod nepodaril. Celé úsilie vynakladám kvôli tomu, že síce by s cenou počkal, ale v prípade nevyplatenia celej sumy auto nechce dať do užívania a dva mesiace na neho čakať nemôžem a ani nechcem.

Je taká transakcia v poriadku? V prílohe sú obe zmluvy, v štádiu prípravy. Vedel by mi niekto poradiť, či sú použiteľné? Vopred ďakujem za odpovede.
srska
10.04.13,14:25
Zdravím,

potreboval by som radu ohľadom kúpy auta, ktorému ešte nevypršal lízing, ale je tesne pred koncom (posledná splátka plus ďalší asi mesiac vrámci lehoty pre prevedenie vlastníctva). Predošlý majiteľ chcel auto vyplatiť vopred, lenže lízingovka by mu účtovala relatívne vysoký poplatok, tak sa mu to neoplatí.

Auto je teda stále písané na neho, nie je, je stále na lizingovku - je vlastníkom on je len držiteľom ale nemal problém súhlasiť, že by sa spravila zmluva o budúcej zmluve (kde by bolo zakotvené, za koľko sa auto berie, že sa dáva do užívania kupujúceho - kým je vlasníkom lízingovka musí ona dať súhlas k užívaniu tretej osoby a ten zároveň berie na seba všetku zodpovednosť v prípade, že bu sa náhodou stala nehoda alebo čosi podobné) a po vyplatení auta mi ho dá do užívania so všetkými potrebnými dokladmi a splnomocnením. Po uplynutí lízingu by som sa automaticky stal majiteľom a len by sme uzavreli už reálnu kúpnu zmluvu, keď už majiteľ bude on a nie lízingovka.

Predávajúci je ústretový a nemá problém pristúpiť na dané podmienky, plus auto práve kvôli tej komplikácii s končiam lízingom predáva o čosi výhodnejšie, preto by som bol nerád, ak by sa obchod nepodaril. Celé úsilie vynakladám kvôli tomu, že síce by s cenou počkal, ale v prípade nevyplatenia celej sumy auto nechce dať do užívania a dva mesiace na neho čakať nemôžem a ani nechcem.

Je taká transakcia v poriadku? - podľa mňa nie V prílohe sú obe zmluvy, v štádiu prípravy. Vedel by mi niekto poradiť, či sú použiteľné? Vopred ďakujem za odpovede.
v texte.
nech sa vyjadria aj skúsenejší
carver11
11.04.13,07:18
dakujem za odpoved. samozrejme viem, ze je len drzitelom. lizingovka by nemala mat problem povolit uzivanie tretou osobou, samozrejme za poplatok. maju to aj uvedene v podmienkach. ale ked si poratam vsetky poplatky, je to stale menej ako predcasne skoncenie lizingu.
srska
11.04.13,07:37
dakujem za odpoved. samozrejme viem, ze je len drzitelom. lizingovka by nemala mat problem povolit uzivanie tretou osobou, samozrejme za poplatok. maju to aj uvedene v podmienkach. ale ked si poratam vsetky poplatky, je to stale menej ako predcasne skoncenie lizingu.niekedy to problém môže byť + z mojich skúseností napr. mercedes v ba dával prvý súhlas na užívanie treťou osobou na dobu 6 mesiacov a ak nenastal problém, tak potom aj dlhšie - bez poplatku.

bof, teraz vúb leasing - dal súhlas hneď na začiatku a na celú dobu, tiež bez poplatku