Medea8
10.04.13,17:53
Dobrý deň,
chcela by som sa informovať a poradiť akým spôsobom môžme právne upraviť situáciu, kedy sme prerábali byt, ktorý je napísaný na priateľa (je jeho vlastníkom), ale peniaze na rekonštrukciu išli aj z môjho vrecka. Postačí nejaké čestné prehlásenie? Akú by malo mať formu?

Ďakujem.
buchač
10.04.13,16:17
Dobrý deň,
chcela by som sa informovať a poradiť akým spôsobom môžme právne upraviť situáciu, kedy sme prerábali byt, ktorý je napísaný na priateľa (je jeho vlastníkom), ale peniaze na rekonštrukciu išli aj z môjho vrecka. Postačí nejaké čestné prehlásenie? Akú by malo mať formu?

Ďakujem.
Sú rôzne možnosti ...
Ibaže zmenka ( nazvem takto ) je v poniektorých prípadoch iba len zdrap papiera ...

Najlepšie by bolo onen byt poriešiť cez kataster ...
Proste priateľ by Ti darovaním prepísal polovičku bytu ...

Ak by sa cukal , nuž porozmýšľal by som nad incestíciou ...
...viacerí na to už doplatili ...ani byt a ani peniaze po tom rozchode nemajú ..
bubkoch
10.04.13,16:43
tak polovicku hadam nie ... primerane (alikvotne) k velkosti vlastnej investicie, nie ? ale suhlasim ze riesenie cez podiel na byte je najlepsie
rbezko4
14.04.13,02:44
​Moznosti je viac... teda podla mna... V kazdom pripade plati ze: dobre ucty robia dobrych priatelov. Ale osobne by som asi porovnal cenu bytu pred a po rekonstrukcii. Podla tohto rozdielu, by som potom previedol pomernu cast na Teba. /prikl.: cena pred 100 tis., cena po 150 tis., takze 1/3 Tebe/. Naklady na rekonstr. by som nebral do uvahy. Pretoze po 10 rokoch, ak by nedajboh doslo k najhorsiemu, by cena rekonstrukcie bola prakticky amortizovana na nulu, Kdezto cena povodneho bytu /myslim keby nebol rekonstr. vobec/ by sa menila uplne inak. Ani dlzny upis na peniazky by nepomohol, lebo co ak zacnem pit, predam byt a peniaze prehram v automatoch... nahanaj ma! Ale 10 r. by som si uzival komfort Tvojej rekonstrukcie. Dufam, ze mas aspon riadne zdokladovane naklady. /faktury na Tvoje meno, prevody z uctov a pod./. A rieste to co najskor a hlavne s kludom. Ty si peniaze dala s doverou, takze je normalne dat Ti istotu, ze o ne neprides. Napr. pri nedajboh skorej smrti partnera a naslednom dedic. konani.