lubocka
11.04.13,05:40
Ako vypĺňate výkaz FIN 1-12 časti III. pre mimorozpočtové účty (soc. fond, depozit, darovací účet)?
Obratovo preúčtovať príjmy a výdavky podľa FK a EK. Ale ako počiatočné stavy. Tiež obratom preúčtovať na príslušné položky EK (dary 311, depozit a SF 292027)? Ide hlavne o vyplatené mzdy z depozitu za mesiac 12/2012 vyplatené v januári 2013. PS je na účte bez položky RK a výdaj bude už na účte z RK.
Ako to riešite?
Sme RO patriaca pod obec.
Ďakujem
Rubrika
11.04.13,11:59
Ja mám počiatočné stavy na účtoch SF,daroy, depozit, bez RK. A výdavky s RK. Táto zmena platí od 1.1.2013 a prevod miezd na depozit bol v roku 2012. Takže počiatočné stavy nechám bez zmeny, len pridám SY "NP".
lubocka
18.04.13,08:12
A ako riešiš prosím Ťa bankové poplatky a úroky na týchto mimorozpočtových účtoch? Bankový poplatok si inkasuje banka priamo z týchto účtov a následne sa refundujú z výdavkov. Akú položku na týchto účtoch použiješ pri výdaji, keď položku 637012 použijem vo výdavkoch. Nemala by sa tá istá použiť aj pri mimorozp. výdaji, lebo by to bola duplicita.
To isté je úrok. Úrok pripíše banka na mimorozpoč. účet, následne sa prevedenie na príjmový účet. To je v poriadku, ale na obraty na mimorozpočtovom účte neviem, akú položku použiť hlavne pri výdaji-obrat DAL prevod na príjmy? Uvažujem o 642006. Pri príjme 292027.
kunkelovaa
18.04.13,08:18
Na školení som túto otázku položila Urbanovej, podľa nej to netreba komplikovať. Teda nedávam poplatky na mimorozpočtových účtoch na RK.
Rubrika
18.04.13,11:18
V tomto ti neporadím. My máme štátnu pokladnicu a úroky a daň z úrokov sa účtujú len na výdavkovom účte aj za ostatné účty.
Irona
23.04.13,07:55
Prosím vás, ako ste účtovali mimorozpočtové účty (školská jedáleň, depozit, sociálny fond)? Ja som účtovala podľa usmernení na seminári. Poslala som výkazy vo formáte dbf na kontrolu zriaďovateľovi, ten mi poslal chybové hlásenie k výkazu FIN 1-12. Tieto chyby sa týkajú práve 3. časti výkazu. K jednotlivým výdavkom mi vykázalo: „nepovolená položka/podpoložka pre finančné operácie“ a k príjmom: „kód zdroja musí byť vyplnený – FS 11/2003 str. 1089 v časti 3“.
Snáď priblížim ako som účtovala:
výdavky z depozitného účtu: 221AU + FK + konkrétna EK, bez KZ
príjem na účte školskej jedálne: 221AU + RK, bez FK a bez KZ
výdavky z účtu školskej jedálne: 221AU + FK + konkrétna EK, bez KZ
účet sociálneho fondu – príjmy: 221AU + RK, bez KZ a FK
účet sociálneho fondu – výdavky: 221AU + FK + EK, bez KZ.
Ako ste účtovali vy?
zamestnankyna
23.04.13,08:28
Zdravím, je potrebné zmeniť typ účtu v účtovnom rozvrhu - nie finančné operácie ale nerozpočtované alebo mimorozpočtové účty, neviem čo ti ponúka pri typovaní nových účtov tvoj účtovný program. Mne takisto ukazoval AZUV chybu v príjmových fin. operáciách (RO nemá povolené fin. operácie) opravila som účty a je to ok. Zmeň to rozvrhu a znovu to naimportuj do AZUVU.
Irona
23.04.13,08:42
Zdravím, je potrebné zmeniť typ účtu v účtovnom rozvrhu - nie finančné operácie ale nerozpočtované alebo mimorozpočtové účty, neviem čo ti ponúka pri typovaní nových účtov tvoj účtovný program. Mne takisto ukazoval AZUV chybu v príjmových fin. operáciách (RO nemá povolené fin. operácie) opravila som účty a je to ok. Zmeň to rozvrhu a znovu to naimportuj do AZUVU.

Veď práve, predmetné účty mám v programe natypované ako mimorozpočtové, a stále neviem čo je vo veci.
zamestnankyna
23.04.13,09:26
Tak skús pozrieť, do ktorej časti ti to ťahá účtovný program. Možno je tam chyba.
Irona
23.04.13,09:50
Všetky mimorozpočtové účty mi ťahá do 3. časti výkazu a tú mi AZUV, ktorý má nainštalovaný zriaďovateľ a ktorému som odosielala výkazy v elektronickej podobe, vyhodnotil ako chybovú (popis chybových hlásení viď v mojom príspevku č. 6). Dodávateľ softvéru (ale aj ja) urobil v AZUV-e z 15.04.2013 kontrolu a všetko dobre. Jednoducho nerozumiem chybám, ktoré softvér zriaďovateľa vyhodil.
Irona
23.04.13,10:12
Poslala som dbf-ka zriaďovateľovi opäť, v programe som nič neurobila ani dodávateľ softvéru, a zrazu sú všetky výkazy správne!!! Mám pocit, že v poslednom čase je tých vecí akosi priveľa, ktorým začínam nechápať. A horšie je aj to, že mi to vŕta v hlave, čo sa asi mohlo stať.
asma
24.04.13,16:03
ja poplatky, prevod poplatkov, úroky, prevod úrokov účtujem na jednej položke - príjem na MD a výdaj na D, napr. na 637012, takze konečný stav je nula
msa
24.04.13,18:46
Poslala som dbf-ka zriaďovateľovi opäť, v programe som nič neurobila ani dodávateľ softvéru, a zrazu sú všetky výkazy správne!!! Mám pocit, že v poslednom čase je tých vecí akosi priveľa, ktorým začínam nechápať. A horšie je aj to, že mi to vŕta v hlave, čo sa asi mohlo stať.

nemuselo sa nič stať, niekedy je problém vo verzii, či už Azuvu alebo windowsu, kolegyni z vedľajšej obce, neprešli .dbf súbory u metodika, pritom sme si to kontrolovali a mala to vyplnené presne ako ja, mala nižšiu verziu windowsu, museli sme jej .dbfká prehnať cez iný PC, nezmenila nič, poslala mu to a už to bolo v poriadku. Takže nemusí v tom byť nič iné.
msa
24.04.13,18:47
výdavková položka by nemala mať obraty na strane MD a naopak.
msa
24.04.13,18:50
23.4.2013 bola ďalšia reinštalácia AZUV-u.