mirkai1
08.03.06,11:22
Pekný deň prajem,
potrebovala by som poradiť ohľadom odpisovania počítačovej siete, ktorá je naťahaná cez plastové rúrky, tzn. je odnimateľná kedykoľvek sa dá demontovať a zobrať. Moja otázka znie
- do akého kódu produkcie je možné takúto sieť zaradiť? " Musí íst do majetku (cena je viac ako 30 000 Sk)
- kolko rokov sa bude potom odpisovat?
Dakujem
Mirkai1
Peterka
08.03.06,11:09
Pekný deň prajem,
potrebovala by som poradiť ohľadom odpisovania počítačovej siete, ktorá je naťahaná cez plastové rúrky, tzn. je odnimateľná kedykoľvek sa dá demontovať a zobrať. Moja otázka znie
- do akého kódu produkcie je možné takúto sieť zaradiť? " Musí íst do majetku (cena je viac ako 30 000 Sk)
- kolko rokov sa bude potom odpisovat?
Dakujem
Mirkai1
Neviem si predstaviť ako sa dá počítačová sieť, ktorá je naťahaná v plastových rúrkach demontovať a zobrať späť na na inom mieste ďalej používať.Prosím doplniť ale z toho čo je uvedené tak si myslím že je to technické zhodnotenie budovy.
mirkai1
08.03.06,11:18
Tak mi to vysvetlili nasi IT technici. Tie plastove rurky su pripevne na stene, ni ev stene, ale nie zabetonovane.
Peterka
08.03.06,11:25
Je to technické zhodnotenie budovy.
Nandrolon
03.04.06,10:44
technicke zhodnotenie budovy, je jedno, ci je v listach, alebo zabudovane rozvody v stene...
nanik
11.12.07,11:29
Mali sme robenú sieť po celej budove pred 10 rokmi.Teraz už nevyhovuje,musíme potiahnúť aj nové káble aj nové počítače. Mienime zmeniť ak program.Počítače sú vlastne kasy v predajniach,ale na tento program potrebujeme do nich aj Windous. Bude to položka okolo pol miliona.Čo by ste z tohoto dali do nákladov a čo odpisovať. Ja by som to najradšej dala všetko do nákladov.Ak so mnou nesúhlasite,tak ma upozornite.Ďakujem.
Danila
11.12.07,12:45
Mali sme robenú sieť po celej budove pred 10 rokmi.Teraz už nevyhovuje,musíme potiahnúť aj nové káble aj nové počítače. Mienime zmeniť ak program.Počítače sú vlastne kasy v predajniach,ale na tento program potrebujeme do nich aj Windous. Bude to položka okolo pol miliona.Čo by ste z tohoto dali do nákladov a čo odpisovať. Ja by som to najradšej dala všetko do nákladov.Ak so mnou nesúhlasite,tak ma upozornite.Ďakujem.Vzhľadom k tomu, že výmenou počítačov za nové, výkonnejšie, dosiahnete kvalitatívne vyššiu úroveť technického súboru, je naplnená podmienka technického zhodnotenia formou rekonštrukcie. Do daňových výdavkov by som možno zahrnula len výmenu kabeláže v dôsledku opotrebenia, ak nenastane výrazná kvalitatívna zmena.
nanik
11.12.07,17:56
Ďakujem za odpoveť,ale mi to predsa len vymieňame,aj okná keď vymieňate za plastové,podlahu napr. za drevenú účel to splňa ten istý,len predsa ideme s dobou a ten material je kvalitnejší,dáva sa to do nákladov.Tu to predsa tiež bude splňať len ten predaj na tých kasách,nebude sa na nich nič iné robiť len blokovať tržby.
nanik
12.12.07,10:31
Má na to ešte niekto iný názor?