wildstorm
11.04.13,11:35
Potrebovala by som zistiť, či je možné do účtovníctva zaradiť zmluvy s nascanovaným podpisom. Ide o to, že klient nám nascanoval podpísanú zmluvu z jeho strany. My si ju vytlačíme, podpíšeme (nami) a pošleme buď poštou alebo nascanovanú mailom. Je možné mať takúto zmluvu v účtovníctve a vystaviť na základe nej faktúru?

Moja nedávna skúsenosť z objednávky zájazdu - rovnaký prípad len z druhej strany: CK nám poslala zmluvu o zájazde e-mailom, kázali nám ju podpísať a oscanovať. Oni ju podpíšu a pošlú späť len s našim oscanovaným podpisom.

Takže, je to takto OK? Môžme to dávať takto do účtovníctva?

Ďakujem.:)
srska
11.04.13,09:45
Potrebovala by som zistiť, či je možné do účtovníctva zaradiť zmluvy s nascanovaným podpisom. Ide o to, že klient nám nascanoval podpísanú zmluvu z jeho strany. My si ju vytlačíme, podpíšeme (nami) a pošleme buď poštou alebo nascanovanú mailom. Je možné mať takúto zmluvu v účtovníctve a vystaviť na základe nej faktúru?

Moja nedávna skúsenosť z objednávky zájazdu - rovnaký prípad len z druhej strany: CK nám poslala zmluvu o zájazde e-mailom, kázali nám ju podpísať a oscanovať. Oni ju podpíšu a pošlú späť len s našim oscanovaným podpisom.

Takže, je to takto OK? Môžme to dávať takto do účtovníctva?

Ďakujem.:)môj názor je - áno. došlo to poštou alebo mailom? ak mailom vytlačiť sprievodný mail a zazálohovať ho. poznámka - veď aj faktúry tak chodia mailom a to od veľkých firiem
wildstorm
11.04.13,10:55
áno, zmluva došla mailom. Faktúry posielame vždy poštou. A je to aj dosť časovo náročné s tými zmluvami, keďže s klientmi sa reálne nestetávame, komunikujeme len cez e-maily poväčšine.