jiburton
11.04.13,13:55
Dobry den,
rada by som sa informovala co sa da robit ak chcem poziadat o navratenie dani z Talianska.
Som v Taliansku ako PhD student (rok a pol) (externa studentka na slovenskej univerzite), trvale bydlisko mam vsak na Slovensku. Na Slovensku som sa musela prihlasit ako dobrovolne nezamestnana pred odchodom do Talianska, cize zdravotne poistenie si platim na Slovensku a prijem mam z Talianska a dane taktiez odvazam Talianskemu statu. Viete mi poradit kde a ako si mozem narokovat na vratenie dani? Ci na Slovesnku alebo v Taliansku?

Dakujem vopred za odpoved
Prajem krasny den
JaHu
05.11.13,11:36
Na vrátenie dane zaplatenej v Taliansku si môžeš nárokovať len v Taliansku. Na Slovensku podávaš daň. priznanie z celosvetových príjmov, kde ale príjem z Talianska môžeš vyňať a výsledok DP bude 0.
V Taliansku by som sa obrátila na obdobu nášho daňového úradu, prípadne sa opýtaj kolegov, určite Ti budú vedieť poradiť.

Ja som žiadala vrátenie dane z Talianska cez agentúru Dendax. Túto spoločnosť nikomu neodporúčam, pretože moju žiadosť spracovávali rok a pol, a keď som ich opakovane vyzývala, čo je s mojou refundáciou, akoby nič mi oznámili, že mi síce daň úrad vrátil 89,00€, ale ich poplatok činí 101,00€, takže mi nič nepošlú. Pritom uvádzajú, že ich poplatok je 7% + 16€ za podanie DP. No, asi som sa zle učila matematiku :mad:.