anina
08.03.06,10:44
Ročný príspevok lekárnickej komore vo výške 10 tis. je prispevkom zo zákona, alebo ho je možné dať do daňových nákladov len vo výške 0,2% z ...?Kde je to možné nájsť, ktoré sú zákonné a ktoré nezákonné príspevky?
pyton
08.03.06,10:06
r) členský príspevok vyplývajúci z povinného členstva v právnickej osobe.

Ak je to tento prípad, tak je to daň. výdavok podľa §19/3r.
Tweety
08.03.06,10:49
Ročný príspevok lekárnickej komore vo výške 10 tis. je prispevkom zo zákona, alebo ho je možné dať do daňových nákladov len vo výške 0,2% z ...?Kde je to možné nájsť, ktoré sú zákonné a ktoré nezákonné príspevky? Pozri Zákon o DzP § 19, tvoj príspevok, ak je nepovinný, je v odst. 3písm.n:cool:, alebo r, ak je povinný. :cool:
anina
08.03.06,11:52
Pozri Zákon o DzP § 19, tvoj príspevok, ak je nepovinný, je v odst. 3písm.n:cool:, alebo r, ak je povinný. :cool:
No prave o to ide. Kedysi to bolo povinne členstvo, ale čosi sa mi marí, že Zajko to zmenil, len nie som si ista, tak možno niekto na Porade poradí..
Tweety
10.03.06,20:47
No prave o to ide. Kedysi to bolo povinne členstvo, ale čosi sa mi marí, že Zajko to zmenil, len nie som si ista, tak možno niekto na Porade poradí..
Anina, Zajko vo štvrtok v telke v nemenovanej relácii hovoril okrem iného aj o tom, že členstvo v LK je nepovinné. Odpoveď na svoju dilemu máš v predchádzajúcom príspevku č.3 o členstve.:cool: