agentac
11.04.13,20:41
Zdravím,
mám starší dom a vybral som všetky podlahy. Môžu byť nové takto: na hlinu dať piesok 0-4 - povalcovaný, na piesok fóliu proti vlhkosti (lepenka) na fóliu polystyrén a na to poter.

Ide o to či tam dole stačí ten piesok alebo tam musí byť podkladný betón? Akú má vlastne funkciu ten betón? Musí byť ak je tá hlina za tie roky utlačená?
ciners
12.04.13,05:39
Ja by som tam dal. Bude chranit hydroizolaciu. Tuna riskovat porusenie HI nema vyznam, to sa potom uz velmi tazko opravuje
day
12.04.13,08:45
Ja by som tam dal. Bude chranit hydroizolaciu. Tuna riskovat porusenie HI nema vyznam, to sa potom uz velmi tazko opravuje

... okrem ochrany HI ma este inu funkciu?
chandler
12.04.13,13:46
v podstate ani nie, ak je dobre zhutneny podklad. ale tiez by som ho tam dal.
day
12.04.13,15:58
v podstate ani nie, ak je dobre zhutneny podklad. ale tiez by som ho tam dal.

Aku ma este funkciu?
220870
12.04.13,16:14
Roznáša tlak obojsmerne.Slúži na prichytenie ďaľších vrstiev.
ciners
12.04.13,19:25
... okrem ochrany HI ma este inu funkciu?
Prenasa zatazenie z podlahy 1NP. Podla tuhosti podlozia, resp. navazky, zavisi, ci pojde zatazenie viac do podlozia pod doskou alebo do zakladovych pasov a tak do podlozia. Zavisi, ci je ta podkladova doska aj ulozena na zakladovych pasoch alebo len na podlozi. Zasadne ale nejake velke zatazenie v rodinnom dome neprenasa.
lapejko
14.04.13,18:07
myslím si že ak je podkladný betón pri rekonštrukcii iba medzi stenami na základy asi váhu neprenesie...iba ak by bol zasekaný do múrov aspoň 15 cm. Ak sa použije mPVC alebo LDPE izolačná fólia na vyrovnaný podklad, stačí na to XPS a potom poter, napr. vystužený kari sieťou.
korela
14.04.13,18:37
Podkladný žiadnu.
Ale podkladový áno.
kytica
17.04.13,19:12
Podkladný betón by som prepojila so základovými pásmi navrtať diery a vložiť vystuž, druhý koniec zabetonujem v podkladnom betone a
previazať s kari sieťami. Potom to ma statickú funkciu a takýto podkladný beton neklesne, pretože ho bude držať výstuž.
chandler
18.04.13,05:25
Podkladný betón by som prepojila so základovými pásmi navrtať diery a vložiť vystuž, druhý koniec zabetonujem v podkladnom betone a
previazať s kari sieťami. Potom to ma statickú funkciu a takýto podkladný beton neklesne, pretože ho bude držať výstuž.

sily ktore v zakladoch vznikaju su tak velke, ze nejake vrtanie dier a vkladanie vystuze je zbytocne.
marleau
18.04.13,17:09
Aku ma este funkciu?
Vyrovnáva povrch a udržuje ho rovný stále,piesok to nedokáže.