sabikeuk
12.04.13,10:58
Ahojte,

staviam z 30 tehly, zaujimalo by ma ci je nutne pouzit XPS do vencov/prekladov, ked budem zateplovat s 15cm, mozno viac EPS....
Povodne som chcel pouzit aspon 3cm na preklady a vence, len tym sa mi zuzi sirka prekladu / venca ...

Dakujem ...
alltracboy
12.04.13,10:20
ja som dal 5cm do salungu.. ostalo 25 na beton. je to v pohode. stena je 30cm
sabikeuk
12.04.13,10:24
Aku si mal vystuz vo venci ? Prepocital to potom statik ci je to OK ?
pivko
12.04.13,10:30
Ja som dal ,ale je to podľa mňa zbytočne ak budeš zateplovať . Teraz by som už nedal.
funtasta
13.04.13,13:40
ja urcite dam 5 alebo 7cm heraklith do predkladov aj okolo venca
preco heraklith lebo ma z jednej strany drevotriesku-EPS nestarne tym padom tak rychlo -zateplovat planujem az o rok
preco do prekladov??? lebo mas teplený most nad oknom ako hovado a co je lahsie dat naspodok debnenia EPS/heraklith a zaliat betonom alebo ho tam dodatocne lepit pred montazou okien (ak mas napad stylu ze vsak k okennemu ramu v mieste prekladu prirazis EPS z fasady tak potom ano ale okenny ram budes mat moc zapustený vo fasade a to podla mna nevyzera moc pekne a 15cm EPS tam aj tak nevopchas)asi tolko podla mna
ak mas prefabrikovane preklady napr ytong tak to mas vyriesene a ak pouzivas U vencovky tak to tiez znesie jednu zimu ale bal by som sa rosenia rohov predsa len stavba bude dost tesna (plast.okna) a relativne velka vlhkost novostavby
ps radsej to zatepli na porade tu bola jedna tema kde týpek to nemal zateplene mal iba prostý beton a kedze nemal peniaze na definitvne doriesenie fasady tak planoval aspon na rohy a veniec natiahnut EPS a presietkovat respektive rohy vyhrievat infraziaricom z vnutra
pepa78
13.04.13,15:57
Keď nedáš do prekladov a venca izoláciu, tak v prípade, že do zimy nezateplíš celý dom a začneš v ňom kúriť / prikurovať/ tak ti začne v miestach venca a prekladov kondenzovať voda...zmizne to hneď ak zateplíš velý dom...hovorím zo svojej vlastnej skúsenosti
alltracboy
14.04.13,20:01
za ten rok ti to EPS az tak tragicky nezostarne.. len to treba potom oprasit. Alebo natriet mliekom z kleberu a vzdy to bude lacnejsie ako heraklit
rom_mi
22.04.13,07:54
Podla mna ak budes zateplovat 15cm, tak je to zbytocne davat este dalsie zateplenie okolo vencov.
rbezko4
23.04.13,02:14
Riadil by som sa projektom. Ak je to tam navrhnute, tak to neries... projektant vie preco ano, investor vaha a robotnik vie preco nie[menej roboty]...