mpika
12.04.13,11:42
Chcem zamestnať ženu, ktorá je dlhodobo evidovaná na úrade práce, ale len na záskok miesto mňa do predajne, tak na 4 až 6 hod. týždenne. Akú zmluvu jej mám urobiť a ako ju evidovať? Nevyradia ju z evidencie úradu práce?
veronikasad
12.04.13,09:46
Dohoda o pracovnej činnosti - max. 10 hod. týždenne. Dohodu treba odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce, inak ju vyradia z evidencie + registrácia a ostatné povinnosti v SP, ZP a na DU
mpika
12.04.13,10:01
takže to znamená, že keď urobíme takúto dohodu a zanesie ju na úrad práce pred výkonom práce tak už ju z evidencie nevyradia, samozrejme keď ju prihlásim na príslušných úradoch? Dá sa takáto dohoda urobiť aj na dlhšie obdobie alebo ju zakaždým musím prihlásiť a odhlásiť z úradov? ku mne sa totiž dostala informácia že ak sa zamestná na akúkoľvek dohodu tak ju vyradia z úradu práce.
veronikasad
12.04.13,10:03
takže to znamená, že keď urobíme takúto dohodu a zanesie ju na úrad práce pred výkonom práce tak už ju z evidencie nevyradia, samozrejme keď ju prihlásim na príslušných úradoch? Dá sa takáto dohoda urobiť aj na dlhšie obdobie alebo ju zakaždým musím prihlásiť a odhlásiť z úradov? ku mne sa totiž dostala informácia že ak sa zamestná na akúkoľvek dohodu tak ju vyradia z úradu práce.
Nevyradia ju ani po novele zákona o službách zamestnanosti od 1.5.2013 - zostáva súbeh evidencie a výkonu práce, ak celková odmena nepresiahne 75 % platného životného minima. O výške vyplatenej odmeny musí mesačne predkladať potvrdenie zamestnávatela.
Pri výpočte odmeny musí byť dodržaná minimálna hodinová mzda.

Pozri aj tu

http://www.porada.sk/t210405-ako-vypocitam-mzdu-dohodara-ked-ma-dohodnutu-mesacnu-mzdu-a-odrobil-len-4-dni.html#post2298799