felama67
12.04.13,18:19
Na základe zmluvy slovenská SRO platca DPH riadny podľa § 4,prijíma službu na základe zmluvy od zdaniteľnej osoby (tlmočníčky) , tlmočenie prebieha v Nemecku. Jedná sa o § 15 ods.1 a musíme na Slovensku spraviť samozdanenie, ale stačí k tomu zmluva, nemusí byť faktúra od Nemeckej tlmočníčky?
Druhá zmluva je od nezdaniteľnej osoby- Nemky na poskytnutie administratívnych prác ČO s tým z hľadiska DPH. Prosím súrne poradiť. Ďakujem
martinez
15.04.13,10:31
1/ pri zdanitelnej osobe urobit samozdanenie §69,3... a potrebujete fakturu
2/ pri nezdanitelnej osobe nerobite samozdanenie, nakollko v §69,3 je napisane, ze robite samozdanenie od zahranicnej osoby, pricom pojem zahranicna osoba je definovana v §5,1 ako zdanitelna osoba.
felama67
15.04.13,15:06
Ďakujem pekne.