sunvvalker
13.04.13,02:59
Ahojte, prosim niekoho kto je odbornik aby sa vyjadril ku tejto rezervacnej zmluve. Ci ma vsetko co ma mat a ci treba nieco zmenit, ci ma dostatocne chrani. Je to zmluva medzi sprostredkovatelom a zlozitelom rezervacneho poplatku, nechyba tam predavajuci? Dakujem za vsetky pripomienky. Je to subor v prilohe. Format je text vytiahnuty z pdfka, mozno je to trochu rozhadzane. Pardon.
Ice dive
13.04.13,04:24
prečo v rezervačnej zmluve nefiguruje vlastník? však jeho táto zmluva k ničomu nezaväzuje.... tj. on môže nehnuteľnosť predať cez iného sprostredkovateľa, čo v takom prípade s rezervačným poplatkom...?

článok 2 bod A sprostredkovateľ sa zaväzuje, že neuzavrie inú zmluvu s niekym iným rovnakého znenia... no ak je to realitka tak je divné, že má len tento jeden obchod a iný neuzavrie??? a opäť sprostredkovateľ sa môže zaviazať, že nič s nikým neuzavrie, ale majiteľ môže...
t.j. v rezervačnej zmluve by mal byť ako majiteľ tak kupujúci... ale táto zmluva skôr rieši "províziu" pre sprostredkovateľa ako tvoj záujem... predpokladám, že sprostredkovateľ ani nemá uzavretú zmluvu o sprostredkovaní s majiteľom nehnuteľnosti... nepredáva sa daný byt už cca polroka... pozri na internet v starších príspevkoch... možno daný byt predáva sám majiteľ za nižšiu cenu a chňapla po ňom realitka ako to vybaví...
mona091
13.04.13,06:17
ja osobne by som dala zalohu iba ako preddavok z kupnej ceny na kupu bytu (ci uz na zaklade buducej zmluvy, alebo priamo kupnej, ktore podpisuje predavajuci, co nevidim problem, aby RK vyhotovila, odmenu pre RK by mala riesit sprostredkovatelska zmluva, ktoru v tomto pripade neviem s kym RK uzatvorila, ak s tebou, tak by si mal o tom vediet
sunvvalker
13.04.13,06:51
aco tato klauzula ? : V prípade, že zo strany vlastníka Nehnuteľností nedôjde k podpisu Zmluvy o prevode, resp. v prípade inej skutočnosti od
vôle účastníkov Zmluvy o prevode nezávislej, bude rezervačný poplatok vrátený v plnej výške Zložiteľovi.
Ice dive
13.04.13,07:26
​opýtam sa inak... vie vôbec majiteľ daného bytu, čo tu sprostredkovateľ a kupujúci organizujú??? ak raz pustíš peniaze z ruky už sa k tebe ťažko vrátia... dáš mu 1500 € a k podpisu nepríde... on ti povie, dobre mrzí ma to ale zoženiem Vám nový byt a tieto peniaze použijeme na budúcu rezerváciu... a bude ťa mať v hrsti zoženieš si iný byt cez niekoho iného a čo potom....

rezervačné zmluvy sa podpisujú len s majiteľmi nehnuteľností... ty kupuješ on predáva a máte záväzky v zmluve by malo byť určené za koľko a dokedy sa predá/prevedie... čo napríklad v prípade, že majiteľ bytu povie... no cena sa zmenila bude to stáť 95000 banka ti schválila 65 000 € banka ti schválila, majiteľ k ničomu nie je viazaný, ty ako kupujúci si v tom zostal sám čo nepodpíše... pa pa rezervačný poplatok...
sunvvalker
13.04.13,13:19
ok podpisane, doplnili sme dalsie upresnenia a klauzule, presiel som to s mojou realitnou pravnickou .. mam kopiu sprostredkovatelskej zmluvy medzi predavajucim a realitkou kde som odskodneny v pripade nepodpisania predavajucim .. ide sa do banky .. drzte palce .. dakujem za komenty