allgreen
13.04.13,07:53
Vedel by mi niekto poradit??? vcera sa mi podarilo prepojit TV s PC cez HDMI kabel, tym sposobom ze isiel monitor aj tv naraz
Lenze zvuk šiel buď len cez TV alebo len cez PC repro pripojene v zadnom paneli.Ked som ich odpojil naskocil zvuk na TV.
repro (2+1) su k PC pripojene cez jack koncovku.
Dalo by sa to nejak spojazdnit naraz?
dakujem
misoft
13.04.13,06:53
Obraz možno "klonovať" a poslať cez HDMI na TV a zároveň na monitor. Zvuk - nastavuje sa "predvolené" zvukové zariadenie - buď analóg (speaker), alebo HDMI audio device. Zvukovka nedokáže naraz posielať analóg (Speakers) i digitál zvuk (HDMI audio device). Vždy je jedno z nich predvolené - druhé je potom deaktivované.
allgreen
13.04.13,06:59
aha, takze to funguje nejak ako ked zapojim sluchadla? vypnu sa repro. Jedine riesenie ma napada potiahnut jack kabel od TV do repro ale znova nenastane ten sluchadlovy efekt ze tv zvuk sa vypne?
misoft
13.04.13,07:23
Bingo!
allgreen
13.04.13,07:53
takze si asi nepochutnam na 4.1 zvuku, ale ako tak špekulujem, fungovalo by to takto:
zakazem zvuk cez HDMI
dam rozdvojku do JACK -> 1. do TV
-> 2. do PC repro
Takto by to šlo? lebo jack kabel nemam a kupovat ho len tak na skusku
KoxXxo
13.04.13,09:45
4.1 zvuk nie je len o počte pripojených reprákov. Je to trochu zložitejšie. Napr. na telku dáš len obraz, a zvuk vytiahneš optickým káblom do receiveru, ktorý bude kŕmiť 4,5,6 alebo 7 reproduktorov.

Aby som nezabudol, tie reprá v telke sú väčšinou len také núdzové, preto s nimi ani nerátam.
misoft
13.04.13,15:13
Okrem toho - pokiaľ nemáš v PC 4.1 zvukovú kartu - darmo ty budeš čakať takýto zvuk - ak má ZK len dva kanály (je to štandard ZK, najmä integrovaných) - dostaneš len stereo (i keby si to do receivera 4.1 pichol) - jednoducho bude informácia len o dvoch kanáloch (vpredu).
Možno to receiver 4.1 rozdelí (tie dva kanály, ale interpoláciou) - takže budeš mať stereo vpredu + stereo vzadu.
allgreen
15.04.13,11:35
tak vám dakujem, mne ani neslo tak o ten efekt 4.1, predok zadok bok.. chcel som len pocut viac. Budem totiz prerabat obyvacku a kable by som rad schoval do steny