Rakovčanka
08.03.06,11:26
Prosím znova o radu,som zamestnaný u štátnej organizácie s ktorou mám uzatvorenú pracovnú zmluvu a poberám pravidelný plat.Nakoľko používam vlastnú motorovú pílu dostávam vo výplatnej páske nezdanenú mzdu.Za rok je to priobližne 72000 SK.Aké mám podať daňové priznanie,kde uvisť tento príjem,aké náklady si môžem odpočítať,či si môžem uplatniť aj náklady na nezamestnanú manželku. Prosím pomôžte mi. Motopíla.
anna.kralova@centrum.sk
HUPKA64
08.03.06,15:53
Nerozumiem otázke. Ten príjem 72000 Sk je plus k platu ? Je to dosť podstatné.

Na manželku je možné odpočítať sumu 87936,- Sk maximálne. Manželka by mala doniesť potvrdenie z úradu práce, že je evidovaná nezamestnaná a jej príjem je xy. Podpora v nezamestnanosti nie je daňový príjem, ale do vlastných príjmov manželky sa zaratáva. Takže si môžete uplatniť rozdiel medzi 87936 a jej dávkami z úradu práce. Ak sú nula, tak plnú čiastku.
Rakovčanka
09.03.06,13:13
ďakujem,tých 72000 je cez výplatnú pásku naviac, ako som mal zdanené mzdy. Problém je v tom,že moja pracovná zmluva neobsahuje žiadny údaj o tomto príjme,teda či ho mám daniť aqlebo nie.Veď ani v zákone nie je nikde zakotvená klauzula prenájom vlastného nehnuteľného majetku.