Miroslava1955
13.04.13,09:21
Zatepľuje sa nám bytový dom a neboli sme o tomto procese dostatočne informovaní. Dovolila som si v tejto veci položiť niekoľko otázok. Tieto som v záujme transparentnosti a férovosti rozposlala nielen vedeniu SVB, ale aj všetkým vlastníkom. Niektorí vlastníci samozrejme považovali tieto otázky za opodstatnené, ešte ich doplnili o svoje vlastné pripomienky a následne tiež odkomunikovali spoločenstvu a ostatným vlastníkom. Iní vlastníci takmer okamžite priamo na moju osobu v odpovediach prostredníctvom e-mailovej komunikácie zaútočili napriek tomu, že som zaslala len dva e-maily. Ostatné útoky som prehliadala, no jeden bol obzvlášť osobný. Dotyčný pán totiž napísal, že si ďalej už viac nepraje byť e-mailom obťažovaný mojimi duševnými výlevmi. Zaujíma ma Váš právny názor, či sa moje dva e-maily, ktoré prikladám do textu môžu považovať za duševné výlevy, alebo nie?

Pripájam aj texty e-mailov, ktoré dotyčného pána tak rozhorčili:

Môj prvý e-mail:

Dobrý deň.


Chcem sa opýtať, kedy došlo k zmene rozhodnutia zo zateplenia južnej loggiovej strany bytového domu na kotvenie logii a zateplenie? Kedy a kým bola vykonaná zmena projektu? Na základe čoho k tejto zmene došlo? Stav v bytoch totiž neoveroval statik. Mám tomu rozumieť tak, že ako "reprezentatívna vzorka" stačila len jedna loggia, resp. loggie niekoľkých vybraných bytov? Zaujíma ma, ako je riešená projektová dokumentácia napr. v byte č. 9 vo vchode č. 1, o ktorom viem, že je v ňom obývacia izba predĺžená o loggiu? Logicky z toho totiž vyplýva, že sa tam nenachádza deliaca stena medzi obývacou izbou a loggiou.
Neviem, prečo by mi mal zhotoviteľ stavby zničiť dlažbu na loggii, na zasklenie ktorej mám oficiálne povolené, a za ktorú platím daň, pretože je uzavretá. Je prinajmenšom neštandardné, aby kotviaci aparát loggie zasahoval do interiéru izby, čím ho absolútne znehodnotí. Dala som súhlas na zateplenie, nie na kotvenie a dlaždenie loggii. Týmto pádom bol môj hlas v hlasovaní zneužitý. Ak bude realizácia projektu pokračovať ďalej v takej podobe, v akej je teraz, budem kontaktovať médiá, pre ktoré to iste bude zaujímavý námet na reportáž.

Žiadam vás, aby ste uviedli termíny, kedy sa budú dané práce realizovať, nakoľko musím v zamestnaní nahlásiť dovolenku 2 mesiace dopredu.
Nerozumiem letáku, ktorý som dostala do schránky. Z neho totiž vyplýva, že ak neumožním vstup do bytu v čase prác z objektívnych dôvodov (napr. služba v práci, vážne rodinné dôvody, vycestovanie, choroba), tak mi budú dvere otvorené násilím. Uvedomujete si vôbec, že na takéto konanie majú právo len orgány činné v trestnom konaní a aj to len v prípade, že disponujú povolením na domovú prehliadku, alebo majú dôvodné podozrenie zo spáchania závažného trestného činu? Alebo mám ten leták chápať tak, že už máte toto povolenie vybavené?


Ďakujem za porozumenie


Podpis


Môj druhý e-mail:

Vážení vlastníci a spoločenstvo!


Chcem sa opýtať, kedy nám vedenie spoločenstva vlastníkov bytov predloží návrhy vonkajšej farby bytového domu? Podľa mojej mienky by najideálnejšie bolo predložiť 3 - 5 farieb a nechať majiteľov bytov hlasovať, pričom by sa použila farba s najvyšším počtom hlasov.

Ak už naozaj bude musieť dôjsť ku kotveniu loggií, nerozumiem tomu, prečo sa tak má stať v našom prípade v izbách a nie na loggiách tak, ako sa to pri obnove bytových domov robí vo väčšine prípadov?



S pozdravom

Podpis
Mária27
13.04.13,08:07
Z právneho hľadiska je dôležité to, že si neželá, aby si ho viac s takými správami kontaktovala. Ty to musíš rešpektovať.
buchač
14.04.13,05:23
...a správy - tie otázky v prvom maily sú relevantné ???
Lebo je to pohľad iba z jednej strany ...
Tá druhá strana nedostala priestor na vyjadrenie ...


Stav v bytoch totiž neoveroval statik.
Pri zatepľovaní ani nemusí ...

Neviem, prečo by mi mal zhotoviteľ stavby zničiť dlažbu na loggii, na zasklenie ktorej mám oficiálne povolené, a za ktorú platím daň, pretože je uzavretá.

Pokiaľ ste brali dotácie z EU , tak kvôli jednému majiteľovi bytu ( ten ktorý nesprístupní inkriminované priestory ) o tieto ľahko môže spoločenstvo vlastníkov prísť ...

Nerozumiem letáku, ktorý som dostala do schránky. Z neho totiž vyplýva, ......
Ani nik iný , nakoľko ho nečítal ...

nerozumiem tomu, prečo sa tak má stať v našom prípade v izbách a nie na loggiách tak, ako sa to pri obnove bytových domov robí vo väčšine prípadov?
Nemusíš rozumieť ...nie každý je technický typ ...