lejdy72
13.04.13,20:14
Ako postupovať, keď som zistila, že jeden pozemok neprešiel dedičským konaním( po starých rodičoch, dedko zomrel pred 33 rokmi, babka pred 12).Pozemok vlastnili pol na pol. Ďakujem.
pepa78
13.04.13,18:35
Podať na príslušnom súde Návrh na prejednanie novoobjaveného dedičstva. Do žiadosti sa píšu údaje o zomrelom zoznam dedičov, ako prílohu som dával aj okolkovanú pozemkoknižnú vložku z katastra. Súd potom určí notára, ktorý vás predvolá na dedičské konanie
Moja SRO
13.04.13,18:44
Podať na príslušnom súde Návrh na prejednanie novoobjaveného dedičstva. Do žiadosti sa píšu údaje o zomrelom zoznam dedičov, ako prílohu som dával aj okolkovanú pozemkoknižnú vložku z katastra. Súd potom určí notára, ktorý vás predvolá na dedičské konanie

Ako príloha úplne postačuje LV stiahnutý a vytlačený z katasterportal.sk
lejdy72
14.04.13,04:52
a s akou sumou pri poplatkoch mám počítať?
pepa78
14.04.13,06:06
Áno, ale lenv prípade, že zomrelý má pozemok na LV, ak nie musí hľadať v pozemkovej knihe...
Moja SRO
14.04.13,06:50
a s akou sumou pri poplatkoch mám počítať?

V prípade, ak nevieš hodnotu pozemkov (čo asi nevieš), tak k návrhu na súd pripoj kolky v hodnote 6,50 € = základný poplatok, aby súd začal hneď konať a nemusel ťa na úhradu poplatku vyzývať. Notár dedičstvo prejedná, a ak bude hodnota pozemkov vyššia a suma 6,50 € nebude postačovať, súd ťa po skončení prejednávania vyzve na doplatok súdneho poplatku.