Marian Timar
14.04.13,12:20
ako napisat zalobu na drazobnu spolocnost, pre podhodnotenie ceny nehnutelnosti ktora ma byt predmetom drazby? s nimi vycislenou sumou nemozem suhlasit a preto by som chcel podat zalobu na sud ale neviem ako....diki za pomoc
Xanti
14.04.13,10:34
Prečo myslíš, že dražobná spoločnosť podhodnotila cenu nehnuteľnosti. Ona neurčuje cenu, tú určuje súdny znalec podľa tabuliek.
buchač
14.04.13,10:42
Prečo myslíš, že dražobná spoločnosť podhodnotila cenu nehnuteľnosti. Ona neurčuje cenu, tú určuje súdny znalec podľa tabuliek.
To za prvé ....

Za druhé nik nebude držať nehnuteľnosť a čakať na záujemcu ...a ten sa bude tiež snažiť čo najnižšiu cifru zaplatiť ...
Dražobná spoločnosť alebo exekútor nie je charita ...
draik
14.04.13,14:49
Najprv si nechajte spraviť znalecký posudok. Ak by ten ukázal výraznejšie vyššiu cenu, potom môžte podať žalobu napríklad v rámci zodpovednosti dražobníka za dodržiavanie zákona. To, že sa Vám zdá byť cena navrhnutá spoločnosťou nízka, nestačí.
Marian Timar
14.04.13,16:53
rozdiel medzi znalcom a drazobnou spolocnostou je 11 000€
Xanti
14.04.13,17:30
rozdiel medzi znalcom a drazobnou spolocnostou je 11 000€
Ide o prvé kolo dražby? Alebo opakovanú dražbu?
Marian Timar
15.04.13,06:42
Ide o prvé kolo dražby? Alebo opakovanú dražbu?
drazba este nezacala/nebola, takze ide o prve kolo
Marian Timar
15.04.13,17:41
na zaciatok podotykam, ze mi je uplne jasne ze drazobna spolocnost, exekutor nie je charita, potrebujem pomoc, nie kazen, na tu pojdem do kostola ked bude potrebne. Do tejto situacie sme sa dostali nie vlastnou vinou, a hladam nejake riesenie. Znalec povereny drazobnou spolocnostou dostal pokyn od svojho zamestnavatela ze posudok nesmie presiahnut 31 300, co je dlzna suma voci banke, ktora vo VZP ma uvedene, ze ma opravnenie pozadovat iba tu sumu ktoru potrebuje. Sam znalec sa vyjadril, ze nakolko nechce prist o zamestnanie v spolocnosti, nemoze vypocitat hodnotu nehnutelnosti tak ako mu to vychadza podla tabuliek. Znalec, ktory nie je zamestnancom draz.sp. vycislil hodnotu nehnutelnosti na 41 600€, podotykam nezavisly a preto si myslim, ze mam pravo napadnut znalecky posudok vyhotoveny znalcom spolocnosti. Ziadam len o radu a pomoc ako spisat zalobu, podanie namietok voci drazobnej spolocnosti. Posudky boli vyhotovene v priebehu jedneho mesiaca. Dakujem za odpoved.
Mária27
16.04.13,13:15
Znalecký posudok má byť riadny, dozerať na to musí dražobník a teba informovať, aby si mohol vznášať námietky a domáhať sa škody.
Záložný veriteľ má aj tak právo potom na najnižšie podanie v cene 3/4 znaleckého posudku (v tvojom prípade je to presne 75 % - nejde už o najnižšie podanie?).
Veď podaj námietku - pošli ju aj dražobnej spoločnosti aj banke. Tu je nejaký vzor:
http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/ostatne/rady-a-postupy/ako-spisat-namietku
NikaM
12.05.13,19:41
Ak máte problémy so splatením úveru pre banku a hrozí Vám dražba, obráťte sa na spotrebiteľské združenia, ktoré pomáhajú spotrebiteľom pri riešení týchto problémov - napr. združenie na ochranu občana spotrebiteľa Hoos