Stanislav Šulek
15.04.13,18:08
Pracujem stvrty den u noveho zamestnavatela a este mi nepredlozil pracovnu zmluvu a tak isto som ju este ani nepodpisal, som evidovany na urade prace. Zamestnavatel tvrdi ze mi pracovnu zmluvu da podpisat ale s datumom nastupu do prace. Nebude problem pri vyradeni z uradu prace? prosim vas o info som bezradny pretoze som sa docital ze pracovnu zmluvu je nutne predlozit do troch pracovnych dni od nastupu do prace :confused:
misoft
15.04.13,17:38
:rolleyes:

Pracujem stvrty den u noveho zamestnavatela a este mi nepredlozil pracovnu zmluvu a tak isto som ju este ani nepodpisal, asi takto - robíš pre neho na čierno - zmluva sa podpisuje buď pred nástupom, alebo v deň nástupu. Zmluva musí byť vyhotovená najneskôr v deň nástupu som evidovany na urade prace. Zamestnavatel tvrdi ze mi pracovnu zmluvu da podpisat ale s datumom nastupu do prace. - t.z môže ti ju dať podpísať aj o pol roka, o rok, o päť rokov. Dovtedy budeš u neho pracovať bez zmluvy (na čierno), nebudeš absolútne chránený ako zamestnanec - keď sa rozhodne - vyhodí ťa - ušetrí na odvodoch (neodvádza, lebo nie je zmluva), zarobí (urobíš mu robotu, málo zaplatí), nebudeš mať túto dobu započítanú pre dôchodok. Nebude problem pri vyradeni z uradu prace? V podstane - odhlásiť sa môžeš aj sám, ale odvody do ZP a SP si cáluješ sám (nebudeš poistencom štátu) a tu narážam na absenciu zmluvy a prípadné neodvádzanie odvodov poistného od zamestnávateľa - po čase ti príde mastný nedoplatok. prosim vas o info som bezradny pretoze som sa docital ze pracovnu zmluvu je nutne predlozit do troch pracovnych dni od nastupu do prace
bubkoch
15.04.13,19:02
a co si ty otrok ? kto ta nuti pre neho pracovat zadarmo a bez zmluvy ?
postavim ho pred hotovu vec: zmluva alebo zajtra nepridem ... a nepracujem kym nebude zmluva. bodka.
ludia ved rozmyslajte a brante sa, nespravajte sa ako ovce !
Ibaaktak
15.04.13,19:09
Pracovný pomer vzniká dňom nástupu do práce a nie podpisom zmluvy. Problém môže nastať pokial by sa jednalo o výšku mzdy avšak pokial ti to má kto dosvedčiť tak nemal by byť ani tam. Tvoj pracovný pomer vznikol a je bez skúšobnej doby s velkou pravdepodobnosťou až istotou že je na dobu neurčitú. Nedostatok písomnej formy
prac. zmluvy nemôže byť na úkor zamestnanca.