majus1
16.04.13,07:08
potrebovala by som poradiť aký je postup, keď firma, ktorá predáva akumulátory (autobatérie), by chcela zriadiť aj ich zber, resp. výkup použitých a následne ich dať firme, ktorá sa stará o ich likvidáciu.
Zmluva s firmou, ktorá ich likviduje už je podpísaná. Keď som sa bola pýtať na životnom prostredí, tak mi povedali že oni nie sú právna poradňa a mám si naštudovať zákon.
Podľa zákona je potrebné sa zaradiť do kategorie pre činnosť a potom podať žiadosť. Len by som potrebovala poradiť čo všetko ešte k tomu budeme potrebovať a ako postupovať aby firma splnila všetko čo má.
Emka Roman
16.04.13,08:39
Dáš si činnosť
naprojektuješ manipuláciu
postavíš ako treba
vypracuješ manuál + doplníš do havarijného plánu
preškolíš ľudí
majus1
16.04.13,09:10
Dáš si činnosť - zaradenie podľa zákona OK
naprojektuješ manipuláciu - aký projekt - ide o zber autobatérii nemalo by stačiť len vane so zbernou nádobou na ukladanie a následný odvoz
postavíš ako treba - čo postavím, v prevádzke sa autobatérie skladujú a predávajú (ide mi o zber použitých a poškodených)
vypracuješ manuál + doplníš do havarijného plánu - manuál čoho
preškolíš ľudí


myslela som aj papierovo, čo treba doložiť na príslušné úrady, lebo na životnom sa k tomu postavili tak ako som písala.
Emka Roman
16.04.13,09:56
Dáš si činnosť - zaradenie podľa zákona OK
naprojektuješ manipuláciu - aký projekt - ide o zber autobatérii nemalo by stačiť len vane so zbernou nádobou na ukladanie a následný odvoz
postavíš ako treba - čo postavím, v prevádzke sa autobatérie skladujú a predávajú (ide mi o zber použitých a poškodených)
vypracuješ manuál + doplníš do havarijného plánu - manuál čoho
preškolíš ľudí


myslela som aj papierovo, čo treba doložiť na príslušné úrady, lebo na životnom sa k tomu postavili tak ako som písala.
písal som obecnejšie, lebo neviem, či máš vaňu - vyhovujúcu a označenú
postavíš = ak nemáš vaňu , musíš na skladovom mieste postaviť kxselinovzdoernú záchytnú nádrž
manuál = popis ako majú manipulovať bežne / ako v prípade nehody/ kedy čo použiť / kedy kam čo hlásiť (predstav si babráka, čo mu spadne v lete baterka a na kožu mu šplechne 28% H2SO4 = pracovný úraz - - - a niekto musí vedieť/byť napísané/posúdiť, či tento pracovný úraz treba riešiť okamžitým privolaním Nitrančanov, alebo nie

budeš asi chcieš "užívacie povolenie" na činnosť so ZNO =
nemôžeš im napísať, že máte vaňu

ale musí byť vaňa popísaná ako technicky vyhovujúca
kapacitne postačujúca
správne označená
správne "obsluhovaná"

To je zhruba myslené pod "naprojektuješ" - a kedže tam musí byť všetko, čo rôzne zákony vyžadujú, nevieš to napísať ty, ale mal by to odborník
majus1
16.04.13,19:09
Nie je pre mňa, čiže ja nezriaďujem tú prevádzku, mám s tou firmou zmluvu ako ABtechnik a technik PO, len ma majiteľ poprosil či by som mu s tým nepomohla, lebo má dosť práce, havarijný plán viem spracovať aj všetky tie veci okolo toho, mne sa jednalo hlavne o to ako začať, so životným ešte nemám skúsenosti, resp. som s nimi zatiaľ nič neriešila, a tá pani čo mi tam má poradiť ma vypoklonkovala odtiať že si mam naštudovať zákon a doniesť jej žiadosť...... ale čo je k tomu potrebné mi neporadila..... tvoj prvý príspevok som zle pochopila... s tým projektom .... okolo manipulácie a pracovných úrazov to nebude problém urobiť ale schvaľuje to životné prostredie .... díky moc za radu