sejlanka
16.04.13,09:48
Ahojte poraďáci,
zamestnávateľ mi prikázal napísať Zmluvu alebo Dohodu o mlčanlivosti pre zamestnancov. Túto dohodu možem vypracovať len na základe ZP §85 f)? Aké náležitosti by mala obsahovať? Môže v prípade porušenia mlčanlivosti požadovať "pokutu" a v akejkoľvek výške? a na aký dlhý čas môžem zamestnancov zaviazať mlčanlivosťou?

niečo som si tu už prelustrovala, ale nenašla som to čo potrebujem.

ďakujem za odpoveď.:)
Emka Roman
16.04.13,08:32
Ahojte poraďáci,
zamestnávateľ mi prikázal napísať Zmluvu alebo Dohodu o mlčanlivosti pre zamestnancov. Túto dohodu možem vypracovať len na základe ZP §85 f)? Aké náležitosti by mala obsahovať? Môže v prípade porušenia mlčanlivosti požadovať "pokutu" a v akejkoľvek výške? a na aký dlhý čas môžem zamestnancov zaviazať mlčanlivosťou?

niečo som si tu už prelustrovala, ale nenašla som to čo potrebujem.

ďakujem za odpoveď.:)
Ty si za vypracovanie platená, ale :

- pokuta môže byť (načo by inak bol zákaz) - - ale nejaká rozumná, povedzme 2-5 platov
- doba - - podľa odvetvia a inovácií v )nom - - ja by som dal 1-3 roky

V obsahu :
kto s kým
o čom (definovať stručne, ale presne) / " §85 f " - volá sa to DOHODA, takže v nej môže byť hocičo, čo je pre obe strany prijateľné a neodporuje zákonom
odkedy ,dokedy
čo za to ( + / - )
pochopil
súhlasí
podpísal

PS
Nepíš formuláciu : Všetko, čo sa v práci dozvedel (lebo pokec pri káve do toho nepatrí )
sejlanka
16.04.13,08:36
Super, ďakujem
JUDr. Pavol Kollár
17.04.13,06:39
Píšete tu o § 85 f Zákonníka práce, ale zrejme tu došlo z vašej strany k omylu. Preverte si to prosím.
Zrejme máte na mysli § 81 písmeno f) Zákonníka práce.
sejlanka
19.04.13,04:40
Píšete tu o § 85 f Zákonníka práce, ale zrejme tu došlo z vašej strany k omylu. Preverte si to prosím.
Zrejme máte na mysli § 81 písmeno f) Zákonníka práce.

Áno, áno, dala som tam zlý paragraf, ďakujem za upozornenie.