Katka29
08.03.06,13:01
Zamestnanec dostal výpoveď.
Zamestnávateľ počas výpovednej doby nepožaduje výkon jeho práce. PP ukončí po uplynutí výpovednej doby, t.j. 31.3.2006. Má uvedený zamestnanec nárok na dovolenku v r.2006 za 3 kalendárne mesiace ?
Ďakujem a prajem pekný deň.
Tweety
08.03.06,12:10
Zamestnanec dostal výpoveď.
Zamestnávateľ počas výpovednej doby nepožaduje výkon jeho práce. PP ukončí po uplynutí výpovednej doby, t.j. 31.3.2006. Má uvedený zamestnanec nárok na dovolenku v r.2006 za 3 kalendárne mesiace ?
Ďakujem a prajem pekný deň.
Má nárok na pomernú časť dovolenky za kalendárny rok, ak odpracoval aspoň 60 dní v roku.
Chobot
08.03.06,12:12
Zamestnanec dostal výpoveď.
Zamestnávateľ počas výpovednej doby nepožaduje výkon jeho práce. PP ukončí po uplynutí výpovednej doby, t.j. 31.3.2006. Má uvedený zamestnanec nárok na dovolenku v r.2006 za 3 kalendárne mesiace ?
Ďakujem a prajem pekný deň.



Pokiaľ odpracoval 60 dní (za odpracované sa považuje, aj keď čerpá dovolenku alebo pre prekážky v práci na strane zamestnávteľa), čo asi odpracuje, ak nebol v I.-III. PN, tak má nároik na alikvótnu časť ročnej dovolenky - 3/12 z ročného nároku.
Katka29
08.03.06,12:16
Ďakujem pekne
adus
20.03.06,10:01
Ahojte, mám podobný prípad.
Zamestnanec dnes dostal výpoveď k 31.3.2006, s tým, že odo dneška čerpá dovolenku. Tento mesiac čerpal už 4 dni. Z minulého roka má nárok na 2 dni dovolenky a tento rok 20 dní.
Tým, že končí, tak sa mu kráti nárok na dovolenku, t.j. podľa predchádzajúceho príspevku má nárok na 3/12 z 20 (5 dní) + tie 2 dni z minulého roka?
Zostane mu 7 dni, kde už nemá nárok na dovolenku.
Čo s tými dňami? Je to neplatené voľno alebo ako to mám brať?
Poraďte mi, prosím, robím to 1.krát.
Ďakujem.
Tweety
20.03.06,10:05
Ahojte, mám podobný prípad.
Zamestnanec dnes dostal výpoveď k 31.3.2006, s tým, že odo dneška čerpá dovolenku. Tento mesiac čerpal už 4 dni. Z minulého roka má nárok na 2 dni dovolenky a tento rok 20 dní.
Tým, že končí, tak sa mu kráti nárok na dovolenku, t.j. podľa predchádzajúceho príspevku má nárok na 3/12 z 20 (5 dní) + tie 2 dni z minulého roka?
Zostane mu 7 dni, kde už nemá nárok na dovolenku.
Čo s tými dňami? Je to neplatené voľno alebo ako to mám brať?
Poraďte mi, prosím, robím to 1.krát.
Ďakujem. Ale predsa je tam ešte výpovedná doba. Aj tá sa počíta do nároku na dovolenku.Zatiaľ mohol čerpať do konca marca ešte tri dni dovolenky.
adus
20.03.06,10:13
Asi som sa zle vyjadrila - výpoveď je porušenie pracovnej disciplíny, ale šéfka mu dala výpoveď ku koncu mesiaca, s tým, že má odo dneška čerpať ďalšiu dovolenku.
Ku koncu februára mal nárok na 2 dni starej a 20 dní novej dovolenky. V marci už čerpal 4 dni dovolenky. Do konca marca bude čerpať ešte 10 dní dovolenky, čo znamená, že v marci bude mať dokopy 14 dní dovolenky. Nárok na to ale nemá.
Čo s tým?
Ďakujem.
Tweety
20.03.06,10:17
Asi som sa zle vyjadrila - výpoveď je porušenie pracovnej disciplíny, ale šéfka mu dala výpoveď ku koncu mesiaca, s tým, že má odo dneška čerpať ďalšiu dovolenku.
Ku koncu februára mal nárok na 2 dni starej a 20 dní novej dovolenky. V marci už čerpal 4 dni dovolenky. Do konca marca bude čerpať ešte 10 dní dovolenky, čo znamená, že v marci bude mať dokopy 14 dní dovolenky. Nárok na to ale nemá.
Čo s tým?
Ďakujem. Teda okamžité ukončenie PP? Nemohla mu povoliť čerpanie dovolenky ak mu na ňu nevznikol nárok. Prečerpanú dovolenku, teda náhradu za ňu musí vrátiť( vyrovná v mzde za marec). PP mala ukončiť okamžite s tým, že ak by mu ostala prípadne nevyčerpaná dovolenka, tá by sa mu preplatila pri ukončení PP. Nepostupovala celkom správne.
adus
20.03.06,10:24
To je príliš komplikované na vysvetlenie. V podstate ide o výpoveď k 31.3.2006, aj keď je to porušenie prac.disciplíny. Mne ide o to, že ten zamestnanec už odo dneška nepríde do práce. Výstup má ale 31.3.2006.
Neviem, ako mu mám rátať tie dni, ktoré tu nebude, ale bude ešte našim zamestnancom a nárok na dovolenku nemá.
Tweety
20.03.06,10:28
To je príliš komplikované na vysvetlenie. V podstate ide o výpoveď k 31.3.2006, aj keď je to porušenie prac.disciplíny. Mne ide o to, že ten zamestnanec už odo dneška nepríde do práce. Výstup má ale 31.3.2006.
Neviem, ako mu mám rátať tie dni, ktoré tu nebude, ale bude ešte našim zamestnancom a nárok na dovolenku nemá. Ale už som Ti napísala, ak mu končí PP napr.31.5.2006 ( VD), tak normálne ešte má nárok na dovolenku aj za tie dva mesiace. Ak dostal výpoveď k 31.3.2006, to neznamená, že aj PP končí v tento deň.Po výpovedi v tomto prípade nasleduje výpovedná doba a až po jej uplynutí ukončenie PP.