szisza
16.04.13,10:27
Ahojte, prosím vás, ak vo výročnej správe (rok 2011) bol daný návrh na rozdelenie zisku za rok 2011, potom mám zápisnicu, kde to valné zhromaždenie aj schválilo, tak to malo byť už v roku 2012 preučtované podľa schválenia, alebo to môže byť aj v inom roku, lebo to zostalo na účte 428 - nerozdelený zisk minulých rokov. Ďakujem
szisza
16.04.13,09:35
Vie mi niekto prosím pomôcť? Neviem či by nebolo najlepšie prepísať, ako keby nebol schválený návrh vo výročnej správe, ale valné zhromaždenie rozhodlo, že to zostane na účte 428. Mohlo by to tak byť? Dík
szisza
16.04.13,10:04
Prosím, prosím, len jednou vetou, čo by bolo najlepšie. Dík
Tweety
16.04.13,10:06
Nechala by som tak. Ak sa nič nedelilo, nie je dôvod na účtovanie.
szisza
16.04.13,10:42
ani prepísať zápisnicu, že sa rozhodli nedeliť?
Tweety
16.04.13,10:42
ani prepísať zápisnicu, že sa rozhodli nedeliť?
A bolo nové VZ?
szisza
16.04.13,11:06
no je tu zápisnica neskorším dátumom, kde schvaľujú rozdelenie zisku ako bol návrh vo výročnej správe, ale deliť sa predsa nič nedelilo. Je to na 428.
szisza
16.04.13,11:10
Nie je to tak, že ako je návrh daný a to je aj schválené, tak to v ďalšom roku sa aj musí tak spraviť? Stačí napríklad návrh na rozdelenie zisku za rok 2011 deliť až napr. v roku 2013?
Tweety
16.04.13,11:12
Správne je to tak, že ak VZ rozhodlo o delení, malo sa to aj stať. Ak nie, nemáš o čom účtovať. Už som písala.
szisza
16.04.13,11:30
nuž ano, ale ak sa spravila chyba, že sa to tak nestalo, tak ako to napraviť? Zvolať VZ a spätne dať do zápisnice, že predsa nechcú deliť?
KEJKA
16.04.13,16:40
nuž ano, ale ak sa spravila chyba, že sa to tak nestalo, tak ako to napraviť? Zvolať VZ a spätne dať do zápisnice, že predsa nechcú deliť?čo chceš antidatovať VZ?
ved si jasne napísala, že sa stala chyba - v účtovníctve.
Takže treba zaúčtovať 428/364 s poznámkou že ide o rozhodnutie z r. 2012.
Bude to opravené, jediný dôsledok je ten, že neboli správne výkazy k 31.12.2012. Síce súhlasili s účtovnými knihami, ale tie neboli úplné. Podľa mňa sa nič také hrozné nestalo.

Pokiaľ ide o vyplatenie, tak podiely vyplatené byť nemuseli, sumy zostanú na 364 do vyplatenia.
promont maja
18.04.13,07:26
... ja by som predsa radšej potrebovala vedieť polopatytickejšie: ..? .. valné zhromaždenie schválilo len výročnú správu? ... alebo rozhodlo aj o rozdelení hospodárskeho výsledku s tým, že dividendy budú rozdelené spoločníkom? ... čo je v tej zápisnici uvedené? ..
szisza
18.04.13,13:02
prepáčte, že som sa neohlasila, ale nebola som prítomná. Nuž takto: VZschválilo výročnú správu, kde bol návrh. Potom rozhodlo aj o rozdelení HV s tým, že dividendy budú rozdelené spoločníkom - o tom je druhá zápisnica. Lenže potom predsa nezostali financie na rozdelenie a preto je to na účte 428 - lenže o tomto rozhodnutí žiadna zápisnica nie je, preto sa mi zdá, že tu niečo nie je dokončené..... Mám pocit, že by sa mala spísať ešte jedna, že sa predsa rozhodli ináč, nie? Dík
promont maja
19.04.13,04:55
prepáčte, že som sa neohlasila, ale nebola som prítomná. Nuž takto: VZschválilo výročnú správu, kde bol návrh. Potom rozhodlo aj o rozdelení HV s tým, že dividendy budú rozdelené spoločníkom - o tom je druhá zápisnica. Lenže potom predsa nezostali financie na rozdelenie a preto je to na účte 428 - lenže o tomto rozhodnutí žiadna zápisnica nie je, preto sa mi zdá, že tu niečo nie je dokončené..... Mám pocit, že by sa mala spísať ešte jedna, že sa predsa rozhodli ináč, nie? Dík

... ak je doklad, v tomto prípade zápisnica, v ktorej je určené, akým spôsobom sa naloží, resp. rozdelí hospodársky
výsledok je v tento deň potrebné o tom účtovať, t. j. vznikol účtovný prípad = KEJKIN príspevok s č. 11 ...