jurajku
16.04.13,12:59
Dobrý deň,
som nováčikom v účtovníctve a potrebujem pomoc. Prípad: Konateľ s.r.o. zakúpil kalkulačku v obchode za 20 eur a zaplatil to firemnou kartou (čiže cez firemný bankový účet). Problém je, že bloček niekde stratil. Ako sa zaúčtuje takýto prípad? Ďakujem.
Tweety
16.04.13,11:00
Bez dokladu nemôžeš nič účtovať. Treba sa obrátiť na predajňu a žiadať kópiu dokladu.
Emka Roman
16.04.13,11:05
Dobrý deň,
som nováčikom v účtovníctve a potrebujem pomoc. Prípad: Konateľ s.r.o. zakúpil kalkulačku v obchode za 20 eur a zaplatil to firemnou kartou (čiže cez firemný bankový účet). Problém je, že bloček niekde stratil. Ako sa zaúčtuje takýto prípad? Ďakujem.
Nijako
Nandrolon
16.04.13,11:06
nedaňový náklad... teda z jeho kapsy, ak konateľ=majiteľ...
Tweety
16.04.13,11:07
nedaňový náklad... teda z jeho kapsy, ak konateľ=majiteľ...
Aký? Veď nemá doklad. Skôr ako pohľadávku voči nemu kým nedonesie doklad.
Nandrolon
16.04.13,11:11
a čo bude robiť, ak sa proste na ten doklad VYKAŠLE ?? z účtu to znesie zo sveta jedine nedaňovými nákladmi, alebo to vráti na účet, čo je takpovediac to isté...
Tweety
16.04.13,11:12
a čo bude robiť, ak sa proste na ten doklad VYKAŠLE ?? z účtu to znesie zo sveta jedine nedaňovými nákladmi, alebo to vráti na účet, čo je takpovediac to isté...
Nemôžeš o nákladoch účtovať o priamo cez banku.
Nandrolon
16.04.13,11:14
skôr som myslel že by konateľ napísal nejaký interný list, na základe čoho by sa to dalo do nedaňových nákladov, je pravda že v tomto prípade je najjednoduhšie ísť vyžiadať kópiu dokladu, ktorý má presne rovnakú hodnotu pre potreby DPH a dani z príjmu ako originál.
Skôr to píšem len ako extrémny príklad...
jurajku
16.04.13,11:49
Ďakujem za doterajšie rady. Kópiu dokladu zrejme nie je možné získať, keďže to nakúpil v hypermarkete pred 2 mesiacmi. Ako to teda riešiť?
Zuzka 335
16.04.13,11:50
je aj taká možnosť, že výdavok z banky sa zaúčtuje ako pohľadávka voči konateľovi - osobný nákup - v náväznosti na jeho vklad do pokladne.