Aaliyah21
16.04.13,12:38
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť ohľadom toho, že exekútor siahol na bankový účet resp.mi doporučene došla zásielka v ktorom exekútor dáva príkaz na vykonanie exekúcie prikázaným pohľadávky z účtu v banke. Chcela by som vedieť čo mám očakávať najbližších dňoch? čo sa udeje na účte? Pravidelne mi bude budúcnosti strhávať určite percento z dovského dôchodku. Totiž to je jediný môj príjem. Mám to brať tak že týmto spôsobom podstate splácam svoj dlh? Budu aj napriek tomu pribudať penale za omeškanie alebo exekučne trovy aj keď splácam dlh týmto spôsobom.
Mária27
16.04.13,11:06
Najlepšie urobíš, ak sa okamžite spojíš s pracovníkmi u exekútora, oni ti presne vysvetlia, čo je pre teba najvýhodnejšie. Treba vysvetliť, že ide len o dôchodok, musia ti nechať nejaké minimum na živobytie. Úroky z dlhu ti pribúdať budú, pokiaľ to nesplatíš - a poriadne si to predražíš.
Aaliyah21
17.04.13,12:36
Ďakujem Mária :):):) ...dnes som sa už na neho na kontaktovala v mene mojej mamky..čakám na jeho odpoveď ....no dnes mojej mame došiel daľši z "zaľúbený list" o upovedomí dalšich trovách exekúcie... ta exekúcia je na jej mene je už pred dôchodkom.A pokiaľ viem ešte nevedela ani raz zaplatí exekútorovi...vraj ma narok sa odvolať do 2 dni ...Aj takto ma nárok sa odvolať
milan1574
19.04.13,13:31
poprosim o radu... v roku 2001 som obdrzala od exekutora upovedomenie o exekucii, cakala som ze sa mi este niekto ozve ohladom zaplatena ale nikto sa potom uz neozval. ...az na 18.4 .2013 kedy mi boli zablokovane ucty a dnes 19.4.2013 som si vyzdvihla na poste exekucne prikazy ...mala som zaplatit sumu 330 eur ..teraz to cini 1450 eur. Prosim o radu.