dabii
17.04.13,09:11
Dobrý deň, potrebujem súrne Vašu pomoc. Nie som veľmi dobrá v angličtine :confused: a sama by som si s tym nevedela poradiť. Preto potrebujem pomoc s prekladom súhrnu (abstraktu) do angličtiny pre moju prácu. Prosím, pomôžte. Ďakujem :)

Súhrn:
Cieľom tejto diplomovej práce je popísať, zhodnotiť a analyzovať stav pohľadávok v konkrétnej spoločnosti a na základe výsledkov z analýzy pohľadávok navrhnúť vhodné riešenia na zlepšenie systému riadenia pohľadávok. Práca je rozdelená do 5 kapitol a obsahuje 28 obrázkov, 26 tabuliek a 3 prílohy. Prvá kapitola bola venovaná základným pojmom, úlohám controllingu a základnému rozdeleniu controllingu na finančný, investičný a vnútropodnikový. V druhej kapitole sme charakterizovali profil spoločnosti, jej históriu a organizačnú štruktúru. V ďalšej časti sme zisťovali stav finančnej situácie skúmaného podniku a tiež systém riadenia pohľadávok. Bola vykonaná finančná analýza a analýza samotných pohľadávok v rámci controllingu pracovného kapitálu. Výsledky analýzy poukázali na určité nedostatky vedúce k rastu nevyinkasovaných pohľadávok a preto sme v štvrtej kapitole navrhli riešenia a opatrenia pre zlepšenie budúceho stavu pohľadávok v spoločnosti. Návrhy sme zhodnotili v poslednej kapitole tejto diplomovej práce. Za hlavný prínos tejto práce považujeme analýzu finančnej situácie podniku, analýzu pohľadávok a odporúčania z nej vyvodené.:)