janjansen
17.04.13,19:26
zdravim - mozno to bude zniet divne - ale stala sa mi taka zaujimava vec - kupil som na zaklade inzeratu na inzertnom portali domace zvieratko - vsetko prebehlo v poriadku - prisiel som zviera sa mi pacilo - pytal som sa majitela na dovod predaja - uviedol problemy v rodine, alergiu clena rodiny na zviera a pod - zviera vyzeralo zdrave bez problemov - prebehla vymena - ja jemu peniaze on mne zviera - hned ten isty den v noci prisla prva sms sprava - prosim vratte mi zviera - zistili sme ze situacia v rodine sa zmenila, alergie pominuli - ziadam o vratenie - predpokladam ze si to predavajuci rozmyslel a zviera mu asi chyba - otazka ale znie - ma na nieco taketo oporu v nejakom zakone ? ma na to pravo ? - dakujem za akukolvek radu
draik
17.04.13,18:52
Je to na Vás, prinútiť Vás nemá ako.
Ice dive
17.04.13,19:11
predpokladám, že člen rodiny s alergiou bolo nejaké malé dieťa a zviera bolo niečo ako pes/mačka... o ktoré sa bolo treba starať, na čo rodičia nemali nervy avšak po odpredaji dieťa spustilo taký rev... že ho chcú späť...

zákon chráni skôr spotrebiteľa ako kupujúceho... predávajúci pokiaľ dostal peniaze nemá v podstate už žiadne práva... napr rozmyslel som si predaj....

takže je to na Vás ako sa rozhodnete a malé dieťa ťažko pochopí niečo také ako zákon... od predávajúceho je dosť nefér, že sa takto zachoval nakoľko ak by bola alergia, tak zviera by muselo z domu hneď a nie ho predávať na inzerát nejaký čas to predsa trvá, v tom období člen rodiny nemal alergiu..... takže je jasné, že to bol vymyslený dôvod... záleží od zvieraťa ako je staré a ako dlho ho mali... na Vašom mieste by som povedal majiteľovi OK, keďže sa jedná o domáceho miláčika u nás si ešte nezvykol tak Vám ho vraciam, Vy mne vráťte peniaze + náklady za cestu, po zviera a ostatné výdaje, ktoré som mal s týmto zvieraťom a poobzerám sa po novom.....
misoft
18.04.13,15:30
Kšeft prebehol z rúčky do rôčky - on má lóve, ty štvornohé čudo. Si jeho "majiteľom. On môže si akurát tak pískať na píšťalke - už jeho nie je.

P.S. Toto nebolo darovanie - to bol obchod. V obchode sa takéto veci nerobia - ja tebe prachy, ty mne tovar a basta - skončili sme.
arizona
18.04.13,15:40
Mozno im je iba luto za psikom, mozno nieco vymyslaju...

Trochu mi to pripomina starsiu temu : http://www.porada.sk/t167489-kupa-psa.html


(http://www.porada.sk/t167489-kupa-psa.html)
Mária27
18.04.13,16:13
Jednostranne možno od zmluvy odstúpiť prakticky len podľa § 48, § 49 (tieseň) a § 497 (dojednané) občianskeho zákonníka.


§ 48(1) Od zmluvy môže účastník odstúpiť, len ak je to v tomto alebo v inom zákone ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté.

(2) Odstúpením od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje, ak nie je právnym predpisom ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté inak.