gerciatko
17.04.13,20:33
Sú kreditové a triednické príplatky ratané na základe odpracovaných dní alebo dostávame plnú sumu počas letnej dovolenky ?
ivuliatko
17.04.13,18:42
Kukla som výplatné "pásky" a kreditné príplatky aj triednictvo mám priznané len za odpracované dni, počas čerpania dovolenky veru nyšt.
Sabadka
18.04.13,11:46
Sú kreditové a triednické príplatky ratané na základe odpracovaných dní alebo dostávame plnú sumu počas letnej dovolenky ?


už to bolo raz na porade rozoberané ale skúsim v skratke a polopatistiky ešte raz. Učiteľ má mesačnú mzdu, čiže tarifný plat, ktorý sa mu skladá napríklad z týchto zložiek: trarifného platu( TP) +zvýšenie tarifu za odpracované roky (ZTP) +kreditové príplatky( KP) +príplatok za triednictvo (PT)+osobné príplatky(OP) = spolu 800 €

1. mesačný plat učiteľa ak odpracuje celý mesiac = TP 550 + ZTP 150 + KP 50 + PT 50 + OP 50 = 800 €
2. mesačný plat učiteľa za mesiac keď má dovolenku príplatky za triednictvo, osobný príplatok kreditový príplatok teda všetky príplatky má krátené, dostane ich vykázané len za odpracované dni, ALE pribudne na výplatnej páske ešte jedna položka a to náhrada mzdy za dovolenku a jeho hrubá mzda bude 800,-- € rozdiel nejakých pár centov pri zaokrúhľovaní.

Takže zhrnuté: Ak máte za triednictvo príplatok napr. 50 € keď odpracujete celý mesiac, v mesiaci keď odpracujete len pol mesiaca a pol mesiaca máte dovolenku máte príplatok za triednictvo 25 € a v náhradách za dovolenku máte započítané 25 €. Teda dostanete ten príspevok len z iného "chlievika" :)

Lopatistický výklad : Ak máte určenú mesačnú mzdu 800€ či čerpáte dovolenku, či nie Vaša hrubá mzda bude vždy 800€ len v iných kolonkách rozpísaná na výplatnej páske :)
Sabadka
18.04.13,11:49
Kukla som výplatné "pásky" a kreditné príplatky aj triednictvo mám priznané len za odpracované dni, počas čerpania dovolenky veru nyšt.


No a v náhradách mzdy za dovolenku máš čo? Skús porovnať svoju hrubú mzdu v mesiaci keď si nemala dovolenku a v mesiaci keď si dovolenku čerpala. Máš tam nejaký rozdiel?