bambulka012
17.04.13,21:12
Moja otazka je nasledovna.
Prerabam rodinny dom, ale pred tym sme z vedla stojacej garaze vybudovali 2 dvoj izbove byty, ktore su v prenajme. Na prizemi zeny so 7 rocnym chlapcom a na poschodi muzi s matkou.
na svahu hned pri budovach je zahrada plna bordelu, plechy, konare stromov, vela dosiek s klincami. Dieta chodi na zahradu a ked som ho upomenula, aby tam nechodil, lebo je to nebezpecne, bol tam znova. Upozornila som jeho matku, ze je tam vela klincov a na svahu sa smyka, no matka len na dieta skricalo, aby daval pozor.
V okoli je plno materialu, kedze prebieha rekonstrukcia rodinneho domu a este planujeme buracie prace.

Chcem vysvetlit zenam s dietatom, ze pre dieta je velmi nebezpecne, aby byval v takomto prostredi a ja sa nechcem dostat do problemov, ak by sa mu nieco stalo, Dospelemu cloveku vysvetlite situaciu, ale nie dietatu.
Jedna zena casto navstevuje chlapa z poschodia a par krat som zacula ako sa medzi sebou hadali, teda hlavne zena kracila na muza a vulgarne nadavala a pri tom sa nehanbili, ze ja ako majitelka som stala nedaleko.
V celom okoli ziju slusni ludia a napaci sa nam ich spravanie, su to akisi cudni ludia, co mi potvrdili aj susedia. Susedkin syn sa hrava so spominanym chlapcom a suseda mi vravela, ze ten 7 rocny chlapec vulgarne nadava a doma maju plno spakov z cigariat, no potom susedia budu ukazovat na mna, ze koho sme tam nastahovali.
Byt je cisto novy , no steny z cigaretoveho dymu su zlte, vsetci hrozne fajcia.

Ide hlavne o bezpecnost dietata. Mozem vysvetlit najomcom, ze z tohto dovodu, aby si dieta neublizilo sa musia vystahovat, a ze mame pre nich nahradny 2 izbovy byt?
Momentalne im prenajimame novy byt, no prestahovat ich chceme do stareho bytu v bytovke v blizkom okoli, samozrejme najomne by bolo nizsie.
Matka dietata chodila casto za mojim znamym, krory nam v dome muroval. chodila si poziciavat cigarety a zaroven sa stazovala, ze nema co chlapcovi dat jest.
Tiet som pocula od susedy, ze chlapcek sa stazoval susedkinmu synovi, ze jeho mama si nemoze dietatu dovolit kupit bycikel, ale denne zeny v byte fajcia.

Nemyslim, ze takato rodina je vhodna do tohto prostredia, kedze mame slusnych susedov a tiez som pocula, ze tam uz bola aj policia, no neviem, ci za nasimi najomcami.

Najomnu zmluvu na papieri este nemame, zatial to bolo len ustne. Ja som pri hladani najomcov nebola, kedze som nebola doma.

Myslite si , ze ak im poviem, ze tak o 2 tyzdne budem mat nahradny byt, ze to bude ok?
vdaka za radu.
bambulka012
18.04.13,05:26
preco mi pri mojom prispevku pise ze mam 1 post in this thread?
misoft
18.04.13,15:25
Budem reagovať na toto:

Najomnu zmluvu na papieri este nemame, zatial to bolo len ustne. Ja som pri hladani najomcov nebola, kedze som nebola doma.
Čierny prenájom - zisk do vlastného vrecka - vraví Ti niečo daň z prenájmu? Ak toto niekto zistí (čo má konexie na daňovom) - toho by si sa mala báť - pretože až si to overia - môžeš fasa pokutu vyfasovať (až sa Ti očičká trikrát pretočia).

P.S. Toho, čo ich tam "dosadil", zmluvu s nimi nepodpísal - do prievanu zavesiť......
buchač
18.04.13,15:58
Moja otazka je nasledovna.

Otázok je tu viacero ...

Na jednej strane argumentuješ nebezpečenstvom pre dieťa ...
Na druhej strane Ti vadí , že rodičia sú asociáli ...
Tretia strana veci je zasa to , že nemáte nájomnú zmluvu , Ty si pri ústnej dohode nebola ...

Myslím si skôr to , čo je tu nevyslovené ...tá hlavná otázka k meritu veci ...:rolleyes:
bambulka012
18.04.13,19:36
pre misoft ano uplne rozumiem prispevku. Kedze pracujem v zahranici, poverena osoba komunikovala s najomcami. Dovod preco najomnici este nemaju pisomnu najomnu zmluvu je velmi zla predosla skusenost s najomnikmi.Ak by ste dali do prenajmu novy byt, ktory ste si vlastnymi rukami pomahal prerabat a investovali do prerabania svoje velmi tazko zarobene financie, mate spisanu najomnu zmluvu, po par mesiacoch vam najomca oznami, ze bude s najomnym meskat a vy mu vyjdete v ustrety tak, ze vam nevadi niekolkonasobne omeskanie platby a nakoniec ak vam najomca prestane odpovedat na telefonaty, ze vobec nezaplatil, ignoruje spravy a maili, ak nakonieco osobne klopete na dvere kde najomca byva a on akoze nie je doma, nakoniec mu date pisomnu vypoved z najmu a kluce od bytu pride odovzdat ina osoba... byt ostal vo velmi zlom stave, za kuchynskou linkou vykali od zvieratka fretky, po novej kuchynskej linke a podlahe rozliaty spaleny olej od fritezy, oduta plavajuca podlaha...snad by ste boli pri hladani noveho najomcu tiez opatrnejsi. Kvoli predoslej velmi zlej skusenost som si chcela cloveka pred podpisanim najomnej zmluvy overit.


Dnes doslo k dalsiemu konfliktu medzi najomnikmi. Ich hlasnu hadku som si vypocula myslim, treti krat. Velmi sa hadali a vulgarne si nadavali vonku pred vchodovymi dverami.
Mozno by vam nezaskodilo trosku slusnosti vo vasom vyjadrovani, ze do prievanu zavesit.
Ja tu hladam rozumnych ludi, ktori sa danej problematike vyznaju trosku viac a su ochodtni poradit a naviest cloveka, ktori sa snazi riesit situaciu, ale aj tak velmi pekne dakujem za prispevok a ak mozno este budeme reagovat, mohol by ste sa vyjadrovat ako muz na urovni. papa
bambulka012
18.04.13,20:02
Otázok je tu viacero ...

Na jednej strane argumentuješ nebezpečenstvom pre dieťa ...
Na druhej strane Ti vadí , že rodičia sú asociáli ...
Tretia strana veci je zasa to , že nemáte nájomnú zmluvu , Ty si pri ústnej dohode nebola ...

Myslím si skôr to , čo je tu nevyslovené ...tá hlavná otázka k meritu veci ...:rolleyes:


To ze dnes som si vypocula dalsiu neprijemnu hlasnu vulgarnu hadku medzi opitymi najomcami som popisala v predoslom prispevku. Aj ked boli osoby upozornene akosi tuto vystrahu nerespektovali.
Ak ludia plnia svoje povinnosti, spravaju sa podla toho, aby neboli narusene dobre mravy, je mi jedno, z akych pomerov clovek pochadza. Ide o bezpecnost dietata a zaroven je tu osobny problem medzi najomnikmi, ktory si riesia na verejnosti. Tento ich problem mi potvrdila aj jedna osoba ktora s dotycnimy byva.
Popisala som v predoslom prispevku, ze zatial zmluvu nemaju a boli oboznameni, ze najomnu zmluvu na papieri dostanu, nikde som nepisala, ze zmluvu na papieri nedostanu.
Su dva dovody preco chcem presunut jednych najomcov do ineho bytu.
Jednak dieta, ktore casto ostava vonku samo bez dozoru matky, aj ked som pani upozornila, aby chlapec daval pozor pocas prac na dome.
Druhy problem je, ze jedine vychodisko ako zastavit napatia medzi najomnikmi je jednych
odstahovat.
Mate niekto podobne skusenosti, dakujem za kazdy komentar
buchač
19.04.13,03:49
Mozno by vam nezaskodilo trosku slusnosti vo vasom vyjadrovani, ze do prievanu zavesit.
Ja tu hladam rozumnych ludi, ktori sa danej problematike vyznaju trosku viac a su ochodtni poradit a naviest cloveka, ktori sa snazi riesit situaciu, ale aj tak velmi pekne dakujem za prispevok a ak mozno este budeme reagovat, mohol by ste sa vyjadrovat ako muz na urovni. papa


To ze dnes som si vypocula dalsiu neprijemnu hlasnu vulgarnu hadku medzi opitymi najomcami som popisala v predoslom prispevku. Aj ked boli osoby upozornene akosi tuto vystrahu nerespektovali.
Ak ludia plnia svoje povinnosti, spravaju sa podla toho, aby neboli narusene dobre mravy, je mi jedno, z akych pomerov clovek pochadza. Ide o bezpecnost dietata a zaroven je tu osobny problem medzi najomnikmi, ktory si riesia na verejnosti. Tento ich problem mi potvrdila aj jedna osoba ktora s dotycnimy byva.
Popisala som v predoslom prispevku, ze zatial zmluvu nemaju a boli oboznameni, ze najomnu zmluvu na papieri dostanu, nikde som nepisala, ze zmluvu na papieri nedostanu.
Su dva dovody preco chcem presunut jednych najomcov do ineho bytu.
Jednak dieta, ktore casto ostava vonku samo bez dozoru matky, aj ked som pani upozornila, aby chlapec daval pozor pocas prac na dome.
Druhy problem je, ze jedine vychodisko ako zastavit napatia medzi najomnikmi je jednych
odstahovat.
Mate niekto podobne skusenosti, dakujem za kazdy komentar
V súvislosti z predchádzajúcim ...

Ty chceš presunúť nájomcov do iného bytu ...
Nuž pekné je to od Teba gesto ...no čo povedia tí ( budúci susedia ) obyvatelia bytov , ktorí tam už roky bývajú a Ty im tam tých asociálov chceš nasáčkovať ...
Je úplne jedno , že sa oháňaš tým dieťaťom ...že Ti ide o jeho dobro ...vsio rovno , decko síce nemôže za svojich rodičov no vo väčšine prípadov sa nakoniec prispôsobí domácemu prostrediu ...učeň predčí svojich majstrov ...

Nehnevaj sa , aby sa jeden staral o druhých ???...na to je charita ...
Na druhej strane mať strach o svoj majetok ( byt ) a pravidelné platby na príslušné účty ???...no nejak by nehrozilo ...
Lenže na jednej strane máš problém s nájomníkmi a na druhej strane sa o nich staráš ???
Bezpečnosť decka neovlyníš žiadnym spôsobom - neexistuje !!!

Keďže som muž na úrovni , nuž nie do prievanu by som zavesil ...
Ja by som žiadnu zmluvu nepodpisoval , nesral sa s nimi a vydrbal rovno na ulicu ...
bambulka012
19.04.13,05:26
trosku este vysvetlim riesenu situaciu. Ludia momentalne byvaju v byte v tichom prostredi kde naokol su rodinne domy a v okoli ziju ludia, ktorych roky poznam.
Najomnici v byte byvaju len velmi kratku dobu, taky mesiac a pol. Kedysi byvali v bytovke.
Cize ludia vyjdu pred dvere alebo na dvor a ak si riesia spor, susedia z kazdej strany si pekne vypocuju ich osobne spory.
Ide o spor medzi mladymi ludmi, muzom a zenou - ak sa vyjadrim prave k tejto okolnosti. Muz pokrikoval na zenu, ze ju proste nechce, aby mu dala pokoj, no casto ona chodi klopat muzovi na dvere - to mi potvrdila aj matka mladeho chlapca, ktora tiez osobne vysvetlila mladym, ze ak neprestanu rusit okolie, tak ze stratia ubytovanie a to o strate ubytovania krical aj chlap na zensku, ze ak neprestane, tak pridu o ubytovanie vsetci.
Ja sa do ich osobnych konfliktov nemiesam, ale pokial to mne ako osobe zodpovednej aki ludia tam ziju spravi problem, aby mi susedia vraveli , ze co za ludi som tam nastahovala, tak sa to snazim dat do poriadku.
Clovek , ktory bol v podobnej situacii snad pochopi.
Ludom by som chcela presunut do bytovky, cize by neboli v neustalom kontakte medzi sebou, aby sa neopakovali spory na mojom pozemku a v okoli kde ma kazdi pozna.

Co sa tyka toho dietata, ak by sa mu nieco stalo, nechcem sa dostat do problemov. Matka ho nechava bez dozoru okolo stavby a vcera ked som davala pozor pri buracich pracach, dieta vbehlo k muru prerabajucej sa budove a tak som len skricala na robotnikov , aby zastavili pracu. Mama dietata videla a vedela, ze dieta je na dvore, no akosi jej nebolo nikde, bola vo vnutri. Tak som jej zaklopala na dvere, ci by mohla dat na nho pozor, ze maly vbehol ku stavbe.
O dieta nech sa stara jeho mama, ale kedze ta na dieta pozor nedavala, tak som ockom kontrolovala aj chlapca.

Ak by sa odstahovali do bytovky, situacia by sa ukludnila, pretoze mladi by neboli v kontakte. Chlapci ktori byvaju so svojou matkou su nekonfliktni ludia a jediny dovod pre spory su osobne konflikty medzi zenou a chlapom, do coho ma nic, ale pokial to narusa okolie a vulgarne hlasno kricia, tak to proste chcem vyriesit.
Ludi vyhodit na ulicu nevyhodim, ale mala by som nahradne ubytovanie, tak sa chcem s nimi dohodnut.
Pokial v budove byvali len muzi s mamou, ani sa nevedelo, ze tam byvaju, az pokial prisli zeny.
misoft
19.04.13,15:42
pre misoft ano uplne rozumiem prispevku. Kedze pracujem v zahranici, poverena osoba komunikovala s najomcami. Dovod preco najomnici este nemaju pisomnu najomnu zmluvu je velmi zla predosla skusenost s najomnikmi.Ak by ste dali do prenajmu novy byt, ktory ste si vlastnymi rukami pomahal prerabat a investovali do prerabania svoje velmi tazko zarobene financie, mate spisanu najomnu zmluvu, po par mesiacoch vam najomca oznami, ze bude s najomnym meskat a vy mu vyjdete v ustrety tak, ze vam nevadi niekolkonasobne omeskanie platby a nakoniec ak vam najomca prestane odpovedat na telefonaty, ze vobec nezaplatil, ignoruje spravy a maili, ak nakonieco osobne klopete na dvere kde najomca byva a on akoze nie je doma, nakoniec mu date pisomnu vypoved z najmu a kluce od bytu pride odovzdat ina osoba... byt ostal vo velmi zlom stave, za kuchynskou linkou vykali od zvieratka fretky, po novej kuchynskej linke a podlahe rozliaty spaleny olej od fritezy, oduta plavajuca podlaha...snad by ste boli pri hladani noveho najomcu tiez opatrnejsi. Kvoli predoslej velmi zlej skusenost som si chcela cloveka pred podpisanim najomnej zmluvy overit.


Dnes doslo k dalsiemu konfliktu medzi najomnikmi. Ich hlasnu hadku som si vypocula myslim, treti krat. Velmi sa hadali a vulgarne si nadavali vonku pred vchodovymi dverami.
Mozno by vam nezaskodilo trosku slusnosti vo vasom vyjadrovani, ze do prievanu zavesit.
Ja tu hladam rozumnych ludi, ktori sa danej problematike vyznaju trosku viac a su ochodtni poradit a naviest cloveka, ktori sa snazi riesit situaciu, ale aj tak velmi pekne dakujem za prispevok a ak mozno este budeme reagovat, mohol by ste sa vyjadrovat ako muz na urovni. papa
Práve pre takéto prípady sa vyhotovujú zmluvy a v nich sa môže zakotviť všetko to, čo môže chrániť nájomcu i nájomníka - teda i prípady neplatrenia, poškodzovania, určenie postupu pri výpovedi z nájmu, pri omeškaní splátok a pod. Pretože "Co je psáno - to je dáno!" a papier nepustí. Plus - dobrý dôvod si vymáhať aj súdne vzniknuté škody prípadne inak sa brániť. Pokiaľ nie je nič na papieri - je to slovo proti slovu!


He - to som sa ešte veľmi slušne vyjadril!