erika5001
18.04.13,15:58
tento rok sa chystáme zaviesť do rod. domu vodovodnú prípojku a kanalizáciu.. viete mi niekto cca. povedať, koľko ma to vyjde, vodovodná prípojka ma zaujíma najviac pretože nám urobili projekt a ide ma poraziť z toho, že prípojka vodárska je na druhej strane cesty, ktorú musíme podkopať cca. 7 metrov podkopanie + cca. 55 metrov výkop k rod. domu, pretože máme pred domom siahodlhý pozemok.. šachtu sme si dali plastovú tá vraj vyjde tak 200 euro..
ked bol u nás vodár vymeriavať na projekt, manželovi tvrdil, že tak do 700 euro to bude, ale na úrade ma zarazili uštipačnou vetou : haaa to sa nakopete a naplatíte... má niekto skúsenosti s vodármi?
vďaka
erika5001
29.04.13,05:36
Nikto nevie poradiť? :mee:
arizona
29.04.13,06:15
vodarnam za pripojenie cca 150€
plastova sachta cca 280€
niekde sa vyzaduje aj sachta ku kanalizacii /pozri ci mas v projekte/ ta stoji okolo 70-80 €
pretlacanie a kopanie /u nas/ cca 10€ za meter. Zalezi ci ti bude niekto kopat rucne, vyhodnejsie je zohnat niekoho s malym strojom
cenu materialu si zisti podla projektu v predajniach...
TomasHC
29.04.13,11:06
55m výkop? To sa teda ozaj nakopete a naplatíte... Nehovoriac o vyspádovaní atď.
Ferdosondo
30.04.13,03:23
ked bol u nás vodár vymeriavať na projekt, manželovi tvrdil, že tak do 700 euro to bude, ale na úrade ma zarazili uštipačnou vetou : haaa to sa nakopete a naplatíte... má niekto skúsenosti s vodármi?
vďaka
Erika to nebola uštipačná veta. To bola realita.
700€ za čo? Robota? Alebo aj materiál?