Truhlik169
18.04.13,21:58
Dobry den vazeny poradcovia.
Planujeme opravit stary rodicovsky dom. Samozrejme, ze chceme ho poriadne zateplit a vymenit okna a dalsie potrebne zalezitosti,ale starosti Nam robi ake kurenie namontovat? Kedze sme z dediny kde nie je zavedeny plyn, tak Nam ostavaju uz len par moznosti...elek.kotol, kotol na tuhe palivo alebo tepelne cerpadlo. Kedze planujeme mat aj krb,tak chceme kupit kanadsku krbovu vlozku. Ze vraj sa to oplati, ale tato vlozka ako som sa docital vytapa,ale neohrieva TUV. Dalsia moznost je solarny panel len na TUV, ale zas ak by sme si dali krbovu vlozku plus solar neviem ako by sme prezili taku poriadnu zimu takych -27C Dalsia moznost je dat tepelne cerpadlo, ale jedna sa o dost vysoku sumu na kupu kotla a instalaciu a preto by sme sa Vas chceli opytat o radu. Vlastni niekto tepelne cerpadlo? Ake mate s nim skusenosti? Ako to je vlastne s vyhrevom izieb a TUV? Mam na mysli konkretne teploty vody a vzduchu v izbach. Najviac sa mi paci system zemnych kolektorov. Je to ako som spominal draha zalezitost ale celkom zaujimava ak to vazne funguje ako Nas o to predajcovia presviedcaju.
Takze dobry ludkovia (hlavne Ty co maju Tepelne cerpadla) piste a davajte mi rady ako na to...ale aj inny ktory maju est lepsi napad...:)
Vopred velmi pekne Dakujem za poucne rady..:)
korela
18.04.13,21:08
Skúste si preformulovať nadpis. Z vytápania na vykurovania. Nechcete sa predsa vytopiť. :-)
Nandrolon
19.04.13,03:31
najlepšie sa vytopíte tak, že necháte otvorené pokiaľ možno všetky kohútiky v dome a popri tom ešte kladivom rozbijete aspoň 300 a viac litrové akvárium
:-)))))))))))))))
buchač
19.04.13,04:03
najlepšie sa vytopíte tak, že necháte otvorené pokiaľ možno všetky kohútiky v dome a popri tom ešte kladivom rozbijete aspoň 300 a viac litrové akvárium
:-)))))))))))))))

Viem lepší spôsob ...

Aplikovať na zazimovanie chalupy , chaty ...
To necháš otvorené všetky hlavné ventily na prívode do domu ....
Odídeš na nejakú dobu preč ...
Počkáš na poriadne mrazy a na následné oteplenie ...
Mrazy dajú zabrať vode v celom systéme a ten ľad potrhá to , čo len môže ...
Následne voda dokončí dielo skazy ...
Stačí , ak tečie deň , dva ...týždeň , dva týždne .....

Prvých 5 - 10 minút je to o šoku ...následne pol hodinu " modlenia sa " ...
Potom už len otvoriť dvere a lopatou vyhadzovať vodu ...samozrejme v čižmách ...
osky
19.04.13,05:39
ozaj ste mu pomohli....na co je to dobre.
pre zadavatela:

pozri si tu starsie temy,je och tu dost o roznych formach kurenia.
napr.my mame pelety a ked si zozenies skuseneho instalatera je to super.
my sme mali dve sezony s tym same potiaze a firma ich nevedela odstranit.napokon sme si to opravili sami-stacilo spravne zasunut mriezku ,ktora blokovala horak.
taka blbost a same problemy.
teraz ani nevieme ze to mame.je to pohodlne a efektne.ciste kurenie.

co sa toho zemneho vykurovania tyka,ti co stavaju nove domy to velmi vyuzivaju-vraj to vyjde najlacnejsie a vyhrieva aj vodu.pri prerabke starsieho domu si vsak neviem predstavit rozkopt koli tomu cely pozemok....preto my sme nad touto moznostou ani nerozmyslali-tiez rekonstruueme rodicovsky dom...
Truhlik169
19.04.13,05:44
no velmi vtipne...
Truhlik169
19.04.13,05:44
ano ano prepacte ten nadpis som uz opravil...:)
Truhlik169
19.04.13,05:45
Uz som tak ucinil...:) dakujem za opravenie ma...:) ale teraz k veci...mozete mi poradit?
Truhlik169
19.04.13,05:47
Este len vcera v noci som sa sem zaregirstoval...takze dnes ked pridem z prace budem pozorne studovat...:) Ale mna zaujima to tepelne cerpadlo...je to vzne taka tzv bomba vec aj ked je samozrejme draha...
Nandrolon
19.04.13,07:59
Rád by som vedel, aké je to s efektívnosťou tepelného čerpadla na bežný, priemerný dom, ale hovorím o dlhodobej efektívnosti, napr. za obdobie 50 rokov, myslím že to až taká výhra nebude...
Ferdosondo
19.04.13,09:07
Ak má známych hasičov, tak tí by mu to vytopili rýchlo a dôkladne
buchač
19.04.13,10:26
...a vieš , že ani nie ??? ...keby si zažil , bohoval by si možno aj celý deň...Aby si v obraze bol , vravím o mojej skúsenosti ...moja chalupa takto dopadla ...