K.A.T.K.A
08.03.06,13:58
Máme jednu nezaplatenú faktúru ešte z roka 2004.
Oni tvrdia, že ju nemajú a rok 2004 majú už dávno uzavtretý.
)Ako sa to dá riešiť?????
dara
08.03.06,13:01
Zaslali ste im odsúhlasenie pohľadávok?
K.A.T.K.A
08.03.06,13:03
bohužial nie.
Ale dopracovali sme sa k tomu, že by nám to aj zaplatili, keby sme to preniesli do tohto roka. Dá sa to nejak?
dara
08.03.06,13:04
Zaslala by som im opis faktúry a dohodla sa s nimi ako a kedy to zaplatia. Ak sa jedná o jednoduché účtovníctvo, nech si to neúčtujú v budúcom roku ako záväzok a až platbu by som uviedla ako DV do prevádzkovej réžie a faktúru pripla k tomu. S tým, že by som uviedla, dátum kedy bola prijatá.
dara
08.03.06,13:05
Práve som Ti odpovedala.
K.A.T.K.A
08.03.06,13:09
oni majú asi podvojné, keďže to je a.s.
Zita5
08.03.06,13:09
Máme jednu nezaplatenú faktúru ešte z roka 2004.
Oni tvrdia, že ju nemajú a rok 2004 majú už dávno uzavtretý.
)Ako sa to dá riešiť?????


Pokiaľ by ste na neuhradenú pohľadávku boli reagovali upomienkou , tak by sa na to prišlo skôr.

Ja by som postupovala teraz tak , že by som napísala upomienku a na základe tej nech odberateľ odpovedá , že predmetnú fa od Vás neobdržali .... proste dôvod . Odberateľ nech požiada o opis fa a túto nech Vám zaplatí .

Ak bude odberateľ rozumný tak sa dohodne s dodávateľom ,ak nie , treba napísať , že predmetnú pohľadávku postupujete právnikovi a tým na vymáhanie platby pohľadávky cestou súdu .
dara
08.03.06,13:11
Nuž tak to budú účtovať ako nedaňový náklad, ale to nič na tom nemení, že Vám faktúru nezaplatili. Alebo môžu pak ak sa jedná o väčšiu čiastku podať dodatočné daňové priznanie.
Jankaaa
26.04.06,06:26
Máme podobný problém. Faktúra bola zaslaná v minulom roku /s.r.o-čke/, bohužiaľ tiež sme im neposielali odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov. Teraz sme to telefonicky urgovali. Tú fa nám chcú zaplatiť, ale tvrdia, že oni si ju nemôžu zaradiť do tohto roku a odrátať si DPH. Ich ekonómka sa chce ubezpečiť, že tak môže urobiť. Ja v tom nevidím problém. Ja neúčtujem s.r.o-čku, tak jej to neviem na 100% povedať. Je v tom nejaký problém?
Tweety
26.04.06,06:32
Máme podobný problém. Faktúra bola zaslaná v minulom roku /s.r.o-čke/, bohužiaľ tiež sme im neposielali odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov. Teraz sme to telefonicky urgovali. Tú fa nám chcú zaplatiť, ale tvrdia, že oni si ju nemôžu zaradiť do tohto roku a odrátať si DPH. Ich ekonómka sa chce ubezpečiť, že tak môže urobiť. Ja v tom nevidím problém. Ja neúčtujem s.r.o-čku, tak jej to neviem na 100% povedať. Je v tom nejaký problém?Ak ste im faktúru zaslali minulého roku, nevidím v tom problém, prečo by ju nemali mať v evidencii roku 2005. :cool:
KEJKA
26.04.06,07:08
Máme podobný problém. Faktúra bola zaslaná v minulom roku /s.r.o-čke/, bohužiaľ tiež sme im neposielali odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov. Teraz sme to telefonicky urgovali. Tú fa nám chcú zaplatiť, ale tvrdia, že oni si ju nemôžu zaradiť do tohto roku a odrátať si DPH. Ich ekonómka sa chce ubezpečiť, že tak môže urobiť. Ja v tom nevidím problém. Ja neúčtujem s.r.o-čku, tak jej to neviem na 100% povedať. Je v tom nejaký problém?
aspoň vidno, že odsúhlasenie nie je formalita.
Tú faktúru im pošli doporučene, daj tam výrazne OPIS (aby si bola krytá a ty)
Oni si faktúru zaradia podľa dátumu na obálke , nech si ju nechajú na dôkaz, kedy im došla faktúra a DPH si odpočítajú. Čo urobia s nákladmi,.... to už bude ich problém, ako robili rezervy. Ale kvôli DPH si starosti nemusia robiť.
svedia
26.02.09,15:06
Ahojte.. mám takú prosbu... Mám jednú FA z roku 2003, a jednú FA z roku 2004 stále sa mi presúva v Alfe ako neuhradená čo je v poriadku lebo ani nie sú uhradené do dnes a ani nebudú...
Neviem ako postupovať, faktúry nie sú vystavené nejakej firme ale len obyčajnej FO, daň sa zaplatila v príslušných rokoch. To je v poriadku, len ako to mať V JÚ v poriadku??? Stále evidovať?? ĎAKUJEM
svedia
02.03.09,15:03
Ahojte.. mám takú prosbu... Mám jednú FA z roku 2003, a jednú FA z roku 2004 stále sa mi presúva v Alfe ako neuhradená čo je v poriadku lebo ani nie sú uhradené do dnes a ani nebudú...
Neviem ako postupovať, faktúry nie sú vystavené nejakej firme ale len obyčajnej FO, daň sa zaplatila v príslušných rokoch. To je v poriadku, len ako to mať V JÚ v poriadku??? Stále evidovať?? ĎAKUJEM



prosím...