frenkacik
19.04.13,07:26
ak si niečo potrebujete naštudovať, tak:
1) okrem internetu
2) kúpite si knihu
3) alebo navštívite odbornú knižnicu
4) alebo absolvujete školenie
Nandrolon
19.04.13,05:27
Otvorím zákony, predpisy a postupy v papierovej forme a po "naštudovaní" ešte zhodnotím či niektorý kolega nevie niečo v danej oblasti.
frenkacik
19.04.13,05:32
Otvorím zákony, predpisy a postupy v papierovej forme a po "naštudovaní" ešte zhodnotím či niektorý kolega nevie niečo v danej oblasti.
ak ich mate tak studujete, jasne
ja sa pytam, kde hladate odborne informacie, ak nie su vo vasej kancelarii alebo doma
ide mi o efektivitu: "kvalita informacii" k "casu ziskavania tychto informacii" :-)
sthruska
19.04.13,06:26
Všetko mám doma. Čo neviem, tak odborné diskusné fórum.
Nandrolon
19.04.13,06:47
Nedá sa robiť účtovníctvo bez toho, aby som mal všetky zákony k dispozícii AJ v papierovej podobe...

Je to ako keby si sa pýtal, čím nakrájam mäso ak nemám nožík .... jednoducho ho nenakrájaš....
Nandrolon
19.04.13,06:47
Tak tak, určité zákony musí mať povinne hádam každý účtovník aj v papierovej podobe...
sthruska
19.04.13,07:10
Ale ja nie som účtovník :)
kezeso
19.04.13,09:09
ak ich mate tak studujete, jasne
ja sa pytam, kde hladate odborne informacie, ak nie su vo vasej kancelarii alebo doma
ide mi o efektivitu: "kvalita informacii" k "casu ziskavania tychto informacii" :-)
Najefektívnejší je net. Nemusíš nikam chodiť, zbierky zákonov sú na nete a aj veľa iných publikácií. Na ostatné je tu porada ;)
frenkacik
19.04.13,11:01
Jasne ze net je efektivny, ale tam je dost malo komplexnych informacii a este ich triedit podla aktualnosti...
Komplexnost informacii takej 300-400 stranovej knihy a este v SK alebo CZ sa dost tazko hlada na nete...
Zato skolenie je taky rychly start ale cena v porovnani s knihou je neumerna.
Takze u mna zatial 1) internet 2) kniha 3) uvazujem o skoleni
Dav
19.04.13,11:16
1. internet, 2. školenie
1. tam je všetko, len treba vedieť hľadať a vedieť, čomu veriť : zákony, odborné fóra áno, nie agentúra JPP a bulvár
2. Zmeny ako na striebornej tácke + ešte príjemný výlet + možnosť konzultácie konkrétneho problému
Dav
19.04.13,11:42
Nedá sa robiť účtovníctvo bez toho, aby som mal všetky zákony k dispozícii AJ v papierovej podobe...

Je to ako keby si sa pýtal, čím nakrájam mäso ak nemám nožík .... jednoducho ho nenakrájaš....
Nesúhlasím. Zákony treba poznať, mať naštudované, sledovať zmeny,to áno, ale nevidím dôvod plytvať papierom a peniazmi na ich tlačenú podobu. Novelizujú sa každú chvíľu : Zákon o dani z príjmov, Zákon o DPH, zákon o UCE, Daňový poriadok, zákon o ZP, SP, Zákonník práce... aj preto je finančne náročné mať ich v platnom znení.
Nandrolon
20.04.13,05:35
Ak si jedným z úzko špecializovaných kľúčových zamestnancov pre väčšiu firmu, a ak určitú konkrétnu prácu vykonávaš sám, teda nerobíte ju napr. 2-ja, 3-ja ale vyslovene je to oblasť kde si "sám vojak v poli" ako napr. ja, tak firma ti dá úplne voľnú ruku, čo chceš to nakúpiš, aké školenie chceš, to ti zaplatia..... len to netreba zneužívať, pretože ďaleko nedôjdeš...

No a preto mám všetko čo chcem k dispozícii aj v papierovej podobe a takisto absolvujem potrebné školenia 1 až 2 x do roka. Mne sa niekedy lepšie hľadá v papierovej ako v elektronickej podobe. Zvlášť keď "hľadím do PC" v práci a doma viac ako 10 hodín denne.
Fero11
20.04.13,09:30
Ono to zavisi aj od toho, co potrebujes nastudovat a ako je to v knihach podane (resp. v zakonoch). Niekedy je nieco velmi tazke na pochopenie, napr. zlozitejsie matematicke operacie, programovacie algoritmi atd .... a ak to nedokazes pochopit, potom je zrejme potrebne skolenie.
Ak sa jedna o znenia zakonov, prip. nejake normy, tak by teoreticky stacil aj elektronicky/papierovy dokument.
Ale ako vsetci vieme, dnes je pisana forma dost s omackamy, napr. v zakone je nejaka cast popisana na jednu stranu a v podstate sa da povedat jednou vetou, takze je potrebne urobit vycuc a pouzit len to potrebne ... ak mas kolegov, kazdy spravi nejaku cast, resp. jeden spravi toto, druhy tamto, treti hento a usetris si kopu nezmyselneho citania.
Myslim si, ze dolezitejsie je chapat (rozmyslat pri nastudovani niecoho) danej problematike ako si to pamatat, lebo poznam vela takych ludi, ktori si pamataju, ale nechapu :)