magdalenaa
08.03.06,14:19
Študent počas prázdnin mal príjmy vo výške 25676,-Sk, dostal potvrdenie, bola mu zrazená daň vo výške 2093,-Sk. Poradila som mu, aby si podal DP, vrátia mu daň. Len neviem či ako študent musí k DP prikladať ešte niejaké iné doklady, okrem potvrdenia o príjme zo záv. činnosti.

Taktiež mama si nanho uplatnuje danový bonus. K DP mi doložila kopiu rodného listu a potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov./stačí to u študenta na VŠ k uplatneniu daň. bonusu/?

Ďakujem za odpoveď
evina
08.03.06,13:22
[quote=magdalenaa]Študent počas prázdnin mal príjmy vo výške 25676,-Sk, dostal potvrdenie, bola mu zrazená daň vo výške 2093,-Sk. Poradila som mu, aby si podal DP, vrátia mu daň. Len neviem či ako študent musí k DP prikladať ešte niejaké iné doklady, okrem potvrdenia o príjme zo záv. činnosti.

Taktiež mama si nanho uplatnuje danový bonus. K DP mi doložila kopiu rodného listu a potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov./stačí to u študenta na VŠ k uplatneniu daň. bonusu/?

1. Študent priloží len Potvrdenie o príjme ...od zamestnávateľa
2. Mamina priloží kópiu o poberaní rodinných prídavkov, to stačí, RL nemusí.
skvarki
08.03.06,13:23
Treba este prilozit potvrdenie o navsteve skoly aby bolo jasne ze je student.
magdalenaa
08.03.06,13:26
Ďakujem krásne za rýchlu odpoveď. Túto stránku som objavila len včera a je to fakt super, predovšetkým Vy ste super. Ďakujem ešte raz.
evina
08.03.06,13:28
Treba este prilozit potvrdenie o navsteve skoly aby bolo jasne ze je student.
Netreba, ak poberá rodinné prídavky, z toho vyplýva, že ide o nezaopatrené dieťa. Aj minulý rok sme prikladali len potvrdenie z ÚPRaSV.
Pozri si pozn. 6 pod odiielom IV v DP-

6) Uvádzajú sa údaje o vyživovanom dieťati (deťoch), na ktoré si za rovnaké obdobie kalendárneho roka neuplatnil nárok na daňový bonus iný daňovník.
Pri uplatňovaní daňového bonusu na viac ako štyri vyživované deti, uvádzajú sa údaje o ďalších vyživovaných deťoch v členení podľa r. 32 v XIII. oddiele
daňového priznania. Prílohou daňového priznania sú aj doklady preukazujúce nárok na daňový bonus, a to kópia rodného listu alebo výpis z rodného listu,
potvrdenie školy, že dieta (deti) žijúce s daňovníkom v domácnosti sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo potvrdenie príslušného územného
úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa (deti), alebo potvrdenie príslušného územného úradu o tom, že dieťa (deti) žijúce s daňovníkom
v domácnosti sa považuje za vyživované a nemôže sa sústavne pripravovať na povolanie štúdiom alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo
úraz, alebo potvrdenie príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa (deti). U daňovníka, ktorého súčasťou zdaniteľných príjmov
v príslušnom zdaňovacom období sú aj príjmy zo závislej činnosti a takéto doklady predložil ako zamestnanec svojmu zamestnávateľovi v príslušnom
zdaňovacom období [§ 37 ods. 2 písm. a) alebo b) zákona], ktorého sa daňový bonus týka, nie sú už tieto doklady súčasťou daňového priznania
s výnimkou daňovníka, ktorý si u zamestnávateľa uplatňoval daňový bonus len pomernou časťou.
magdalenaa
08.03.06,13:29
Skutočne je potrebné priložiť aj potvrdenie zo školy, že je študent?
Nestačí len to potvrdenie o vyplácaní prídavkov?
magdalenaa
08.03.06,13:31
Ďakujem evina.
evina
08.03.06,13:36
Len pre úplnosť doplním, ak chcem, aby mi vyplácali rodinné prídaky aj v ďalšom roku, vždy v septembri musím predložiť potvrdenie o návšteve školy /pokiaľ sa nejedná o školopovinné dieťa/, takže Potvrdenie o vydávaní RP u ÚPRaSV je zároveň aj potvrdením o návšteve školy.
enad
16.03.06,06:58
Taktiež mama si nanho uplatnuje danový bonus. K DP mi doložila kopiu rodného listu a potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov./stačí to u študenta na VŠ k uplatneniu daň. bonusu/?

Ďakujem za odpoveď[/quote]

Môže si na neho mama uplatniť daňový bonus, ked si sám podá DP a uplatní si odpočítateľnú položku?:eek:
evina
16.03.06,07:28
Môže si na neho mama uplatniť daňový bonus, ked si sám podá DP a uplatní si odpočítateľnú položku?:eek:[/quote]


Áno môže.