Khaan
19.04.13,20:09
Podavam suhrnny vykaz k dph podla 7a a mam problem s tym ze neviem ICDPH nadobudatela tovaru. Pravdapodobne ho ani nema kedze nie je platcom DPH.

Skusal som vyhladat v roznych registroch DIC ale najde mi podla ICO len danu osobu a vypise ze DIC jej nebolo pridelene. Ako mam teda do suhrnneho vykazu zahrnut tuto polozku?

Ide o dodavku tovaru do CR (prenajom reklamy).
tictac7
19.04.13,18:40
troška menší rozpor v Tvojom zadaní .... píšeš, že si registrovaný podľa 7a - to sú služby. V poslednej vete máš, že ide o dodávku tovaru, v zátvorke prenájom reklamy.... tak čo si vlastne dodal?
Khaan
19.04.13,18:46
To mas pravdu, pisal som to na rychlo. Jednoducho povedane prenajal som reklamu na webe zivnostnikovi z CR. Problem je ze on zrejme nie je registrovany pre dan. Ako to mam teda zakomponovat do suhrnneho vykazu?
tictac7
19.04.13,18:54
v tom prípade si poskytol služby podľa § 15 ods. 2 a tie sa v SV nevykazujú....
Khaan
19.04.13,18:57
Skvele, uz som sa obaval nejakeho problemu :D ... Dakujem
tictac7
19.04.13,19:02
nie je za čo. V každom prípade ten človiečik z Čiech bude mať problém - pred prijatím služby sa mal registrovať v ČR....
KEJKA
20.04.13,04:59
no problém môžeš mať, lebo v takom prípade je miesto dodania v SR a ty zaplatíš DPH? Síce nezaplatíš, lebo si registrovaý podľa §7a) takže si to iba napočítaš do obratu, ale predsa vieš, že je to zdaniteľná osoba a teda má mať ičDPH, či?
Aljok
20.04.13,14:01
Toto je nesprávna odpoveď. Živnostník je zdaniteľná osoba.