Zablacky1212
20.04.13,00:34
Dobrý večer,chcem sa len informovať. K 31.1.2013 som uzavrel dohody - nepravidelný príjem s čašníčkami, ktoré robia sem-tam na nejakej akcii. Nemáme stálu prevádzku. Samozrejme baby som prihlásil do SP. Chcel som podať mesačný výkaz do SP ale nepustilo ma. Napísla som tam a požiadal o pomoc, odpoveď bola, že ich musím odhlásiť pretože ide o nepravidelný príjem a ten ma pustí urobiť iba ak sú odhlásené. Samozrejme som tak urobil ale viazli info od prevádzkara o odpracovaných hodinách . Po pár dňoch bola ďalšia akcia, že som baby odhlásil som zabudol a prišiel inšpektorát práce. Dohody mám priniesť k nim, nechceli ich vidieť len občianske dievčat. Samozrejem hneď potom som zistil, že boli odhlásené a nanovo som ich spätne prihlásil. Ale bolo tam to prerušenie čo môžem čakať od inšpektorátu práce? Budú toto považovať za čiernu prácu???:confused:
ilona
20.04.13,05:44
Píšeš, že nanovo si ich prihlásil,ale kedy? Dôležité je, či boli prihlásené v tom období, keď ich našli pracovať z inšpektoriatu. Ak boli, tak je to v poriadku, ale ak neboli prihlásené bude pokuta.
Zablacky1212
20.04.13,06:57
Oni vobec nemali byt odhlaseni. Chcwl som stornovat odhlasku ale to sa neda tak som ich prihlasil so spatnym datumom. Ide o to ze ta odhlaska bola chyba. urobil som to az potom ako bola kontrola. Ide mi o to ci to bude akceptovat socialka ci to bude povazovat ze poistenie nebolo prerusene. Z inspektoratu si pozteli iba obcianske dokonca ani dohody im neukazali n prevadzke ze im ich prinesu na inspektorat cez tyzden.
Zablacky1212
20.04.13,07:47
Ešte sa opýtam takto. Prinesiem na inšpektorát opráce dohody, uzatvorené k 1.2.2013 - začiatok prac. pomeru. K tomu mám samozrejme aj prihlášky zo sociálnej poisťovne , ktoré som podal 31.1.2013. Bude im toto stačiť? Bude problém, že tam, bolo prerušenie, ktoré som sa snažil stornovať? bude sa to dať doriešiť v sociálnej poisťovni??? Vie mi niekto trošičku pomôcť? ďakujem.
ilona
21.04.13,13:56
Ako som napísala, dôležité je, aby boli prihlásené vtedy kedy ich našla pracovať kontrola. Ak máš k tomu doklady zober s dohodami aj tie, hoci si to preveria na socialke. Ak si sa potom pomýlil, to sa tiež dá zdokladovať, však dátumi na podaniach sú.