komédia
20.04.13,11:28
Na zhromaždení SVB som sa ako predseda SVB vzdal funkcie na základe ukončenia volebného obdobia. Ukončenie funkcie oznámila aj rada SVB. Na zhromaždení bola zvolená nová rada ale predsedu sa zvoliť nepodarilo kedže sa nikto dobrovoľne nepodujal.
Aký postup by mal zaujať odchádzajúci predseda, aby ho nová rada vymazala z OR. Nová rada už prevzala všetku dokumentáciu o chode SVB. Po zhromaždení SVB bola podpísaná zápisnica s uznesením.
Chcel by som vedieť, kto zodpovedá za prípadné škody spôsobené novo zvolenou radou ?
Aké kroky by mala v tejto situácii zvoliť nová rada ?
Mária27
21.04.13,12:13
Rada zodpovedá za spôsobenú škodu. Mala by pripraviť volby nového predsedu.


§ 7c bytzákona

(3) Predsedu odvoláva zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak je predseda odvolaný a nie je súčasne zvolený nový predseda, ak sa predseda vzdá funkcie alebo ju nie je schopný vykonávať z iných dôvodov najmenej po dobu troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.

(4) Predseda zodpovedá za škodu spôsobenú spoločenstvu, vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome alebo tretím osobám porušením svojich povinností alebo prekročením svojich právomocí.
sito
23.04.13,20:41
Na zhromaždení SVB som sa ako predseda SVB vzdal funkcie na základe ukončenia volebného obdobia. Ukončenie funkcie oznámila aj rada SVB. Na zhromaždení bola zvolená nová rada ale predsedu sa zvoliť nepodarilo kedže sa nikto dobrovoľne nepodujal.
Aký postup by mal zaujať odchádzajúci predseda, aby ho nová rada vymazala z OR. Nová rada už prevzala všetku dokumentáciu o chode SVB. Po zhromaždení SVB bola podpísaná zápisnica s uznesením.
Chcel by som vedieť, kto zodpovedá za prípadné škody spôsobené novo zvolenou radou ?
Aké kroky by mala v tejto situácii zvoliť nová rada ?

Za dom SVB zodpovedá zhromaždenie, teda vlastníci bytov, ktorí si založili spoločenstvo, vždy! Potom predseda, štatutár v rámci zákona a zmluvy o SVB. Kontroluje to rada SVB.

Ich vec a spoluvlastníkov domu.

Nemohol si sa vzdať funkcie štatutára! Mohol, ale nevzdal. Končilo trojročné volené obdobie, bolo treba nových kandidátov a z nich zvoliť, že si nesúhlasil s kandidátkou, tvoja vec. Že nemajú kandidátov, ich vec!

Zo schôdze sa musí spraviť zápisnica, musí sa vyvesiť a oznámiť všetkým vlastníkom stav v SVB. Osobne by som v takom prípade tu zápisnicu skopíroval a doručil na úrad registrácie štatutárov a do banky v ktorej má SVB účet.

Ale, čo je skutočne za tým, že nechceš a nikto nechce?
ebenova@zoznam.sk
24.04.13,17:39
Úrad registrácie tzv.Obvodný úrad ti takúto registráciu neuzná musí byť zvolený nový štatutár - predseda SVB a ani v banke ti to nepomôže. Ja som mala tú istú vec.
Aj keď sa vzdáš predsedu SVB , rada a jej predseda a členovia neprevezmú celú agendu tak čo spravíš ?
Stál máš hmotnú zodpovednosť v zmysle zákon 182/1993 Z.z. v znení noviel. Je to nedoriešená vec v zákone aj keď § 7c je...
sito
25.04.13,06:00
Ale, veď som napísal na začiatku, že zhromaždenie!

Jasné, že sa úrad, ani banka tým zaoberať nebude, ale budú vedieť o situácii. Hlavne v tej banke, aby boli bdelí!

Jasne, že má hmotnú zodpovednosť, ale aj podpis jeho musí byť. V krajnom prípade, havarijné stavy a zákonom stanovené veci podpíše.

Že nespraví ročné vyúčtovanie do 31.5. a nedostane zaplatenú mzdu, odmenu. Veď už po nej netúži, nechce, nepotrebuje ju.

Takže na konci tiež, zhromaždenie! Veď o svojom rozhoduje, rozhodujú!

A zákon? Aký zákonodarcovia, taký dar!
komédia
26.04.13,11:54
Ja nechcem hlavne preto že si z predsedu urobili domovníka. Problémy tipu mravce mi chodia po kuchynskej linke, zrní mi televízor, svieti svetlo na chodbe, a chcem si zatepliť pivnicu ma už fakt nebavia. Ja pracujem a keď ma toto čaká každý deň po návrate domov tak to je na nervy hlavne keď si hodnotení cca 20 eurami mesačne samozrejme s vedením agendy. Ostatní si myslia že predseda nerobí nič, samozrejme veď ako inak. A keď som im ozrejmil čo všetko mám na hlavne odrazu s tým nikto nič nechce mať. Už ani za odmenu 1000 eur ako navrhovali.
julysak
26.04.13,12:51
Na zhromaždení SVB som sa ako predseda SVB vzdal funkcie na základe ukončenia volebného obdobia. Ukončenie funkcie oznámila aj rada SVB. Na zhromaždení bola zvolená nová rada ale predsedu sa zvoliť nepodarilo kedže sa nikto dobrovoľne nepodujal.
Aký postup by mal zaujať odchádzajúci predseda, aby ho nová rada vymazala z OR. Nová rada už prevzala všetku dokumentáciu o chode SVB. Po zhromaždení SVB bola podpísaná zápisnica s uznesením.
Chcel by som vedieť, kto zodpovedá za prípadné škody spôsobené novo zvolenou radou ?
Aké kroky by mala v tejto situácii zvoliť nová rada ?

Novo zvolená rada :D
julysak
26.04.13,12:57
Ja nechcem hlavne preto že si z predsedu urobili domovníka. Problémy tipu mravce mi chodia po kuchynskej linke, zrní mi televízor, svieti svetlo na chodbe, a chcem si zatepliť pivnicu ma už fakt nebavia. Ja pracujem a keď ma toto čaká každý deň po návrate domov tak to je na nervy hlavne keď si hodnotení cca 20 eurami mesačne samozrejme s vedením agendy. Ostatní si myslia že predseda nerobí nič, samozrejme veď ako inak. A keď som im ozrejmil čo všetko mám na hlavne odrazu s tým nikto nič nechce mať. Už ani za odmenu 1000 eur ako navrhovali.

Najnižšia cena u nás za správu bytov je 6€/byt/mesiac.
Ak ste väčší BD a robí predseda komplet sám,mal by mať menej , ale pod 4,5 by som neodporúčal.

Ak sa neviete dohodnúť na predsedovi, zrušte sa ako SVB (má význam iba ak to robí domáci a rozumie tomu) a nájdite si správcu.

Ak vám to nejde , napíš mi SS.
sito
26.04.13,21:17
Ja nechcem hlavne preto že si z predsedu urobili domovníka. Problémy tipu mravce mi chodia po kuchynskej linke, zrní mi televízor, svieti svetlo na chodbe, a chcem si zatepliť pivnicu ma už fakt nebavia. Ja pracujem a keď ma toto čaká každý deň po návrate domov tak to je na nervy hlavne keď si hodnotení cca 20 eurami mesačne samozrejme s vedením agendy. Ostatní si myslia že predseda nerobí nič, samozrejme veď ako inak. A keď som im ozrejmil čo všetko mám na hlavne odrazu s tým nikto nič nechce mať. Už ani za odmenu 1000 eur ako navrhovali.

To nemôžu, zákon im to neumožňuje, domovníka!

Problémov sa v bytovom dome vyskytne kopec, lenže to už nie je atraktívny artikel, ten problém! Keby si im mohol oznámiť, že má každý byt preplatok na rukách by ťa nosili, ak nedoplatok, aj kosu by použili. Nenechaj si isť po krku. Šibenica za 1 000 €? Dobre si spravil, že si neprijal kandidátku na novú voľbu predsedu. Vieš, ty vieš najlepšie, prečo?

Je to komédia, ale nič netrvá večne ... každý sa raz dosmeje!
Halli
29.04.13,20:26
Najnižšia cena u nás za správu bytov je 6€/byt/mesiac.
Ak ste väčší BD a robí predseda komplet sám,mal by mať menej , ale pod 4,5 by som neodporúčal.

Ak sa neviete dohodnúť na predsedovi, zrušte sa ako SVB (má význam iba ak to robí domáci a rozumie tomu) a nájdite si správcu.

Ak vám to nejde , napíš mi SS.

Smiešne , že 6€/byt/mesiac....za to, že sa má niekto starať o veľakrát najväčší majetok väčšiny vlastníkov...? Dokonca 4,50€ ????? ježiši to už fakt nemá nikto rozum? V krčme si dáš jedneho panáka za to...a po zdanení, alebo odvode..to už je len charita!
PASKOV
30.04.13,01:51
V příspěvku č. 10 je velmi přesně vystihnutá podstata bídy správy v bytových domech na Slovensku.

Obvykle není oceněná kvalita práce předsedu SVB.


Často zloději v bytových domech mají obdiv obecenstva.

PS1
Vlastní zkušenost se zateplením,
neboť bylo zaplaceno 2x.

Chytráci si rozdělili 36 000 EUR a za nic.
Halli
30.04.13,06:50
Presne tak, u nás si nikto nevie uvedomiť, že ak bude slušne zaplatená správa domu SVB a predseda,... nebude mať dôvod nikto okrádať vlastníkov vedľajšími kulehami, všetci sa trasú o pár eur za správu bytu a že im niekto z účtu odpasie tisíce, tak potom splácajú desiatky rokov a držia huby....Predseda je obyčajne vlastník jedneho z bytov v dome a ak vie, že si ho ľudia vážia, nedopustí robiť podvody /samozrejme sú aj výnimky/ ...ale potom nech chodí domov kanálom a cez pivnice.....