HERVA
21.04.13,08:57
Dobry den,
chcela by som poprosit o radu ohladom stierkovania v starsom tehlovom byte, kedze nazory majstrov a skusenosti ludi sa lisia.
1. staci ak sa malovka zoskrabe pomocou vody a spachtle, ak tak na ktoru vrstvu pretoze ta najspodnejsia vrstva v mojom pripade je akoby zapecena do omietky a nedjde dole vodou? potom ak tomu rozumiem sa stena napenetruje zasietkuje a vystierkuje. nestane sa vsak to ze po niekolkych rokoch to opadne alebo popuka? Miesta ktore boli uvolnene sa obuchali dole az na tehlu a vrstva omietky je 2-4cm preto sa obavam ze dalsia vrstva na tom dlho nevydrzi.
2. ked som sa pytala, ci nie je lepsie steny osuchat az na omietku povedali mi ze bude potrebne steny vela vyrovnavat , co vlastne sposoby dalsie vrstvenie.
Ak je vas nazor aby sa to osuchalo az na omietku akym nastrojom je to najlepsie robit?
3. a co s plafonom, ako treba postupovat tam?
Dakujem za odpoved-e.
lapejko
21.04.13,19:55
pri škrabaní sa dá pomôcť dreveným brusákom s pílkami, tzv. brusák na ytong. naruší povrch, prípadne sa ním dajú zbrúsiť väčšie nerovnosti, najvhodnejší materiál na takýto podklad je sadrová omietka lebo je najľahšia aj pri hrubých vrstvách.
220870
22.04.13,03:33
Nieje nutné dávať dolu aj najspodnejšiu vrstvu farby.Ale odporučil by som to.Vyhodené peniaze sú sieťka a kleber.Je to zbytočná vrstva nepotrebná vrstva.Sú brúsky na maľovky,stroj s ktorým obrúsite byt za deň.Sanačné brúsky dajú sa požičať v požičovniach náradia.
Indeed
23.04.13,07:29
Presne tak ako hovorí majster 220870,

v prvom rade treba POCHOPIŤ princíp omietania a dokončovania stien

vrátane finálnej úpravy -stierkovania a maĺovania

a nedávať na stenu zbytočné vrstvy,ktoré budú mať k sebe len minimálnu priľnavosť a neskor sa odlúpnu

pracnosť v tomto prípade je len pridružený a nepodstatný faktor,

doležitý je VYSLEDOK.
funtasta
01.08.13,16:24
a teda ako je to podla teba spravne???
Indeed
05.08.13,09:19
Treba dodržať princíp 3-och vrstiev,

na vymurovanú stenu z tehal idú vždy 3 vrstvy

1. hruba omietka-vyrovnavacia
2.jemna omietka -štuková ktorá sa zahladzuje (pucuje)
3. stierka (použiva sa na finalné dokončenie povrchu pred samotným maĺovaním)
teda, ak obijem niekde omietku až na tehlu, tak
vyspravím v troch vrstvach podľa vyššie uvedeného.