misurka
29.09.04,06:46
Prosim Vas, ked sa v dohode uvedie, ze prac.pomer koncim dohodou dnom 28.septembra 2004, znamena to, ze tento den este zamestnanec odpracuje a nezamestnanym sa stava az od 29. septembra?

Je to surne, dakujem za rychle odpovede
janaGT
29.09.04,04:56
áno, deň 28.9. je posledný odpracovaný deň
Magma
29.09.04,05:11
Áno, je to tak.
Danka Kosibová
29.09.04,06:07
misurka, ano....:-)
misurka
03.12.04,04:57
Prosim Vas, da sa nejako vyriesit takyto pripad:

Kolegyna pokazila v praci niekedy v septembri velku zakazku, nikto ju vsak na nic neupozornil. Sefstvo sa vcera rozhodlo, ze jej dnes ponukne skoncenie prac.pomeru dohodou bez udania dovodu, s tym, ze jej vyplati 2-mesac.odstupne. Ale na odstupne v pripade rozviaz. PP dohodou narok nema, ako sa to da riesit? Prosim o promptne rady, dakujem pekne!!!
misurka
03.12.04,05:54
Prosim vie mi niekto poradit s problemom v predosl.prispevku?
Zita4
03.12.04,06:02
Na odstupné má nárok aj v prípade dohody, ale len vtedy, keď je dôvod skončenia pracovného pomeru uvedený v § 63 odst. 1, písm. a) - c). Inak na odstupné nárok nevzniká. Treba jej zrušiť miesto, stane sa nadbytočnou a odíde dohodou z horeuvedeného dôvodu.
Žofka
03.12.04,08:59
Ak sa našijú organizačné zmeny potom to miesto nemôžete obsadiť ak sa nemýlim 2 mesiace alebo ho musíte ináč premenovať, aby to vyzeralo ako iné pracovné miesto. Čo takto jej dať odmenu "za dobre vykonanú prácu" To by šlo, len neviem, či keď mi niekto spraví škodu ja mu za to dám odmenu, ale papierovo to ide. Upozornenie na zle vykonanú prácu a následnú výpoveď už dávať nemôžete, pretože už uplynuli 2 mesiace odkedy sa to organizácia dozvedela.

Ja by som to riešila odmenou. Výsledok nemám pracovníčku, ktorá mi robí kiksy a ona je spokojná, že dostala nejaké peniaze navyše a súdiť sa pravdepodobne nebude.
Ervin
03.12.04,11:38
Zamestnanec sa môže dohodnúť so zamestnávateľom na odstupnom aj vtedy, ak sa nejedná o org. dôvody alebo zdravotný dôvod. Ide fakultatívne odstupné, na ktoré nemá zamestanec právny nárok, avšak zamestnávateľ mu ho môže poskytnúť.Ust. § 76 ods. 1 ZP nie je kogentným ustanovením.