Lokamed
08.03.06,14:49
Dobry den, chcem sa vas spytat ci neexistuje spôsob akym by zamestnavatel mohol uhradit cestovne zamestnankini pri pravidelnom dochadzani do prace, ktora je v inom meste ako je mesto bydliska.
Chobot
08.03.06,14:44
Dobry den, chcem sa vas spytat ci neexistuje spôsob akym by zamestnavatel mohol uhradit cestovne zamestnankini pri pravidelnom dochadzani do prace, ktora je v inom meste ako je mesto bydliska.

Jedna z možností je, dávať zamestnankyni mesačne mimoriadne odmeny vo výške cestovného za mesiac. Takto to budú aj daňové náklady na strane zamestnávateľa.

Alebo jej individuálne preplácať lístky. Ona si tento príjem ale bude musieť zdaniť a zamestnávateľ to bude mať nedaňové náklady.

Ak zamestnakyňa má nízky príjem, môže prispievať zamestnávateľ zo sociálneho fondu (bližšie podrobnosti nájdeš v zákone o sociálnom fonde alebo si vyhľadaj na porade podľa kľúčových slov: príspevok na dopravu, sociálny fond, ...)
Vladimír Ozimý
09.03.06,09:13
no mna by zase zaujimala jedna vec.

Zivnostnik robi vyskove práce a pracoval

- na východe cca 30 dni
- v čechách cca 40 dní

urobil som mu cesťak na čechy kedže to ma aj velky vplyv na danovy zaklad, bude problem ak sa rozhodneme ze pre SR mu cestak vystavovat nebudem kedze si zoberiem ze to je cca 6000 Sk za tych 30 dní... no a po druhe ako zadefinovat pravidelnost...da sa opriet o zakon o cestovnych nahradach ze pravidelne pracovisko je definovane v paragrafe 2 ods 3 ale co potom ked on ma na zmluve zadefinovane vykon prace na vychode a na druhej v CR...hm to je dilema tym padom je mozne to povazovat za pravidelne pracovisko a vydavky takehoto druhu paragraf 19 ods 1 pismena e neuznava do danovych vydavkov? Som komplikovany ale radsej si to overim