Dann69
21.04.13,16:25
Zdravím,

chcel by som Vás požiadať o radu pri riešení tohto problému: Po spustení počítača sa mi ukáže klasická čierna obrazovka s logom WindowsXP, potom prepne na čiernu plochu, kde sa mi zobrazí kurzor myši (s ktorou je možné pohybovať), ale žiadne panely ani ikony. Ďalej mi už Windows nenabehne (t.j. nevidím plochu ani nemožno spustiť žiadny príkaz - kliknutím ani klávesou). Za normálnych okolností by sa mi mala ešte objaviť modrá obrazovka s logom Windows - welcome.

Žiadne vážne zmeny ani inštalácie programov som na počítači nerobil.

V safe mode funguje všetko bez problémov, rovnako to fungovalo i po spustení s poslednou dobrou konfiguráciou, príp. po system restore. Keďže som nemal nervy na riešenie problému, naformátoval som oba disky a nainštaloval WindowsXP znova, pridal len základné drivere, nainštaloval internet, prehliadač Mozilla, firewall (Comodo) a antivirus (Avira). Po priebežných reštartoch Windows fungoval bez problémov, ale po prebudení na druhý deň zase nenabehol. Nahodil som system restore a zatiaľ funguje (tentoraz som však namiesto Comodo a Aviry nainštaloval len narýchlo Microsoft Security Essentials - nakoľko sa mi zdalo, že podobný problém sa mi v minulosti stal po inštalácii Windows Service Pack3, ktorý si vyžadovala Avira), ale bojím sa počítač vypnúť a opätovne zapnúť. Neviem prísť na to, v čom by mohol byť aktuálne problém.

Stavba počítača je: Gigabyte 1155 H61M, dvojjadrový Intel Celeron CPU G550 2.60GHz, NVIDIA GeForce 7300 GT, DDR3 2x2GB / 1333, HDD 500GB sata III.
Juraj Tlach
22.04.13,04:15
Pečo comodo a avira? avira nemá firewall? skús si tam dať napr. avast, alebo eset namiesto tých dvoch a uvidíš .s comodom je problém, ak sa človek dobre nevyzná :)
newmi
22.04.13,07:43
free avira nema firewall ;-)

Xp je original? Ked nie moze to byt tym, ze ti natiahne aktualizacie, ktore overuju pravost systemu a ked zistia piratsku verziu, tak ho znefunkcnia. Ale moze byt aj ze sa Avira a comodo "biju". Staci naka aktualizacia, co nevyhovie druhemu programu a je problem.
Vlado40
22.04.13,08:55
Doska Gigabyte 1155 H61M ktorá podporuje Win7 aj Win 8,Ram DDR3 ,HDD Sata III.Ja by som tam XP určite nenainštaloval.HDD je prepnutý v biose na IDE alebo Sata.Ak na Sata ,tak si nainštaloval pri inštalácií XP cez F6 Sata radič k doske.
Dann69
22.04.13,16:03
Kombináciu Avira a Comodo som našiel ako najvhodnejšiu medzi uživateľmi (z dostupných FREE antivírov a firewallov). XPčko mám original (čo je aj dôvod, prečo nechcem inštalovať novší Windows). Zatiaľ som tam tú Aviru a Comodo nedával, fičím cez Microsoft Security Essentials a funguje to (ale bojím sa s tým surfovať, nakoľko mi to príde riadny šmejd).
Vlado40: Vôbec neviem kde sa to prepína v biose (ani čo to znamená).
mecky
22.04.13,16:11
security essentials kludne pouzivaj dalej, nepatri medzi uplne top, ale svoje miesto medzi free antivirusmi si v klude obhaji
avira jej podla mna zbytocne paranoidna, osobne som sa jej tiez zbavil po problemoch so stabilitou, momentalne mam pokusne asi 2 mesiace panda cloud a vyzera dobre :)
skor by som odporucil ako doplnok 1-2x tyzdenne pouzit malwarebytes antimalware, vo free verzii