Pohar
21.04.13,20:14
Dobrý deň
do 30 apríla mám pozastavenú živnosť...aké mám možnosti ďalej?
Musím ju zrušiť ? či možem ju mať pozastavenú dalej? a ak áno ako postupovať?
dakujem a ešte je tam nejaký poplatok?
veronikasad
21.04.13,18:27
Do konca budúceho týždňa choď na živnostenský úrad. Môžeš si pozastavenie živnosti ďalej predlžiť, alebo živnosť zrušiť. Vznikla ti pred pozastavením živnosti povinná registrácia v sociálnej poisťovni ? Aký si mala príjem=tržby za rok 2011 ?
Pohar
21.04.13,18:49
Do konca budúceho týždňa choď na živnostenský úrad. Môžeš si pozastavenie živnosti ďalej predlžiť, alebo živnosť zrušiť. Vznikla ti pred pozastavením živnosti povinná registrácia v sociálnej poisťovni ? Aký si mala príjem=tržby za rok 2011 ?
nemala som žiadne tržby, v soc. poistovni mi nevznikla povinnosť.....
Pohar
21.04.13,18:53
Do konca budúceho týždňa choď na živnostenský úrad. Môžeš si pozastavenie živnosti ďalej predlžiť, alebo živnosť zrušiť. Vznikla ti pred pozastavením živnosti povinná registrácia v sociálnej poisťovni ? Aký si mala príjem=tržby za rok 2011 ?

Veronika a ako to myslíte pred pozastavením? ja som bola registrovaná v soc. poistovni ako SZCO......počas podnikania
veronikasad
21.04.13,20:50
Veronika a ako to myslíte pred pozastavením? ja som bola registrovaná v soc. poistovni ako SZCO......počas podnikania
Neviem odkedy máš živnosť pozastavenú. Ak si mala v roku 2011 príjem=tržby vo výške 12-násobku min. vymer.základu, po obnovení živnosti platíš odvody až do 30.6.2013.
Napíš v piatok, či si sa rozhodla živnosť zrušiť alebo predlžiť pozastavenie. Podľa toho budú tvoje povinnosti v SP. V SP si bola registrovaná len v prípade, ak si bola povinne poistená SZČO, t.zn., že si platila odvody.
Pohar
26.04.13,17:14
Neviem odkedy máš živnosť pozastavenú. Ak si mala v roku 2011 príjem=tržby vo výške 12-násobku min. vymer.základu, po obnovení živnosti platíš odvody až do 30.6.2013.
Napíš v piatok, či si sa rozhodla živnosť zrušiť alebo predlžiť pozastavenie. Podľa toho budú tvoje povinnosti v SP. V SP si bola registrovaná len v prípade, ak si bola povinne poistená SZČO, t.zn., že si platila odvody.

živnosť mám pozastavenú od 30. 4. 2010 do 30. 4. 2013. chcem ju naďalej pozastaviť. čo teda ďalej robiť? aj voči SP?
Anik
26.04.13,17:42
zakúpiť 4 eur kolok a ísť na ŽÚ
V súvislosti s pozastavením živnosti je potrebné nahlásiť zmeny aj na daňový úrad, sociálnu a zdravotnú poisťovňu.Daňovému úradu je potrebné nahlásiť pozastavenie živnosti do 15 dní od dátumu pozastavenia živnosti.
Zdravotnej poisťovni je potrebné pozastavenie živnosti oznámiť do 8 dní.
Do sociálnej poisťovne - tam by som skontrolovala či sú riadne urobené odhlášky z poistenia a poprípade oznámila by som, že prerušenie živnosti trvá
tlačivo na pozastavenie živnosti
http://www.minv.sk/?ine-vzory-tlaciv&subor=142254