lumat
21.04.13,20:16
Zdravím,
včera som zadávala túto otázku (pod názvom:aké daňové priznanie), ale neviem nájsť odpoveď, tak to skúsim dnes ešte raz:
mám známeho, ktorý od 1.1.2012 do 30.9.2012 podnikal v Belgicku na belgickú živnosť, bol prihlásený na sociálne a zdravotné poistenie ktoré si tam aj platil, mal tam stály byt. Na Slovensku za to celé obdobie bol 5 dní, zvyšok obdobia žil v Belgicku. Na Slovensku nemal živnosť, nemal pracovný pomer ani žiadnu dohodu mimo pracovného pomeru. Ale platil si za to obdobie dobrovoľné zdravotné poistenie. Od 1.10.2012 je registrovaný na úrade práce do dnešného dňa. V Belgicku podával aj daňové priznanie, ale keďže do podania daňového priznania mu z Belgicka neprišlo žiadne potvrdenie o vysporiadaní dane, podal na DÚ oznámenie o predĺžení lehoty na podanie DP. Chcem sa opýtať, aký typ DP musí podať? Ak to bude typ "B", potom aké prílohy musí podať spolu s DP, čo má zaškrtnúť pod tabuľkou č.1, keď on na Slovensku neviedol žiadne účtovníctvo podľa našich zákonov, pretože nemal žiadny príjem. Má vypĺňať pod tabuľkou č.1 a na strane 12 aj údaje o zdravotnom a sociálnom poistení?
Ďakujem
lumat
22.04.13,19:32
Nikto nevie poradiť? :confused:
lumat
27.04.13,07:05
Nikto sa s takým niečím nestretol? :(
Anik
27.04.13,18:53
na SVK - DP typ B - pracoval ako SZČO
aké príjmy a výdavky mal v Belgicku ? To potvrdenie z Belgického DÚ bude potrebovať.
S Belgickom má SVK - zápočet - to znamená, že nemôže tento príjem v daňovom priznaní len jednoducho vyňať. Ak by bol býval zamestnanec bolo by to jednoduchšie vtedy by bol mohol použiť aj metódu vyňatia.
lumat
28.04.13,12:23
Presné sumy príjmov a výdavkov ktoré mal z belgickej živnosti neviem. Ale keď teda podáva typ "B", ako som si aj ja myslela, tak aké prílohy k tomu priznaniu podá - myslím tým, či podáva tie dva povinné výkazy ( výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch ), alebo čo zaškrtne pod tou tabuľkou č.1 ohľadom účtovníctva ?
Ďakujem